Teraz jest 10 maja 2024, o 01:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Obniżenie ptc po porodzie.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Obniżenie ptc po porodzie.

Postprzez kasiama » 26 kwietnia 2006, o 23:31

Piszę w imieniu mojej przyjaciółki:
Prawie 3 miesiące temu urodziła pierwsze dziecko. Mierzy temperaturę poranną i zaobserwowała, że obecnie jej niższy poziom to 35,5 C. Wcześniej, przed porodem prowadziła obserwacje NPR i niższy poziom nie spadał poniżej 36,0, czasem był wyżej.

Czy sam poród mógł spowodować takie obniżenie temperatury? A może to jakiś niepokojący objaw? Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale z tego, co wiem, karmi cały czas piersią.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Obniżenie ptc po porodzie.

Postprzez mateola » 27 kwietnia 2006, o 07:06

kasiama napisał(a):Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale z tego, co wiem, karmi cały czas piersią.


To ma znaczenie. Czytałam o tym którymś odcinku Fundamentów rodziny i jeszcze gdzieś w sieci, ale nie pamiętam gdzie.
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19

Postprzez NB » 27 kwietnia 2006, o 08:23

Po porodzie wiele rzeczy może się zmienić, tym bardziej gdy kobieta karmi piersią i ma wyższy poziom prolaktyny.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiama » 27 kwietnia 2006, o 08:48

No ok, ale czy prolaktyna może obniżać aż tak ptc? Przecież stale 35,5 to nie przelewki, tylko niezłe osłabienie. Powinna uznać to za normalne, czy porobić jakieś badania - bo sa konieczne?
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 27 kwietnia 2006, o 10:54

Sprawdzić należałoby:
1. termometr (może nowy i błędnie mierzy?)
2. morfologię krwi (czy anemii poporodowej nie ma)
3. Czy nie było problemów z tarczycą?

I jeszcze coś:
czy to 35,5 utrzymuje się stale przez kilka dni, czy też jest to wyznaczony poziom niższy (czyli ma jeszcze niższą temperaturę, a 35,5 to wartość najwyższa szóstki przedwzrostowej na podstawie której wyznaczono poziom niższy)?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiama » 27 kwietnia 2006, o 11:22

Nikoleta napisał(a):czy to 35,5 utrzymuje się stale przez kilka dni, czy też jest to wyznaczony poziom niższy (czyli ma jeszcze niższą temperaturę, a 35,5 to wartość najwyższa szóstki przedwzrostowej na podstawie której wyznaczono poziom niższy)?

Szczerze mówiąc nie wiem, zapytam. Ale mówiła, że od porodu ma stale taką temperaturę, a 36.0 to już jest wyższa.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez abeba » 27 kwietnia 2006, o 13:09

a może zmieniła porę mierzenia np. ze względu na częste wstawanie do malucha, na jakąś b.wczesną godzinę, np. 5:30 i to dlatego? przecież zgodnei z regułami PTC między 4 a 10 rano temp stopniow rosnie, wiec wczesniejsze pomiary dadzą nizsze poziomy
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Betsabe » 27 kwietnia 2006, o 13:48

hmm, pamietam mialam kiedys taki bardzo dlugi cykl, moze byl bezowulacyjny, tego nie wiem, w kazdym razie bardzo dlugo mialam wtedy niska tempke ok 36.1, co wlasciwie normalnie mi sie nie zdarza, moze takie niskie temperatury swiadcza, ze hormony jakos inaczej pracują niz w normalnym cyklu :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Josaris » 30 kwietnia 2006, o 15:25

Też przyłączam się do głosu, że powodem może być wczesna godzina mierzenia. Mierzę w ustach o 5.30 i tempka w I fazie wynosi od 35.9 do 36.2, faza wyższa od 36.4.

Warto przekonać się czy karmi cały czas piersią czy nie. Jeśli dziecko ma 3 miesiące to może przecież stosować metodę LAM do 6 msca (jeśli po 56 dniu po porodzie nie wystąpiło krwawienie).
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Re: Obniżenie ptc po porodzie.

Postprzez mateola » 30 kwietnia 2006, o 21:46

O tym, że temp. w trakcie karmienia może być niższa niż zwykle pisze B. Tabor w Fundamentach rodziny nr 5 i nr 6/1998 przy okazji omawiania cykli poporodowych.
http://www.lmm.pl/fr/archiwum.html
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19

Postprzez mim_m » 17 maja 2006, o 09:43

Zadałam jakiś czas temu pytanie o to samo, ale wtedy jakoś nikt znający temat tego nie przeczytał. Ale w tym wątku widzę, że nie jestem sama i że nie jest to aż tak niespotykana anomalia. U mnie też od porodu (stosowałam zasady LAM, teraz nadal karmię piersią dziewięciomiesięcznego syna) ptc była bardzo niska. Przed ciążą miałam niskie temperatury (poziom niższy to 36,2-36,3 stopnia), natomiast w czasie karmienia spadły jeszcze o jakieś dwie kreski... Temperatura 35,7 nie była niczym dziwnym.
Pora mierzenia nie miała wpływu, bo przed ciążą była to 6.00 a teraz 5.50, anemii nie mam (robiłam morfologię niedawno), problemów z tarczycą też nie, więc stawiam raczej na karmienie i prolaktynę.
Ja chyba po prostu jestem typem zimnokrwistym :)
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

cron