Teraz jest 10 maja 2024, o 04:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

seks tylko wieczorem?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

seks tylko wieczorem?

Postprzez kakoz » 19 kwietnia 2006, o 09:28

Moje pytanie dot.LAM. Czy MUSI to byc co drugi suchy dzien wieczorem? Przyznam ze wieczorami jestem tak padnieta, ze seks jest ostatnia rzecza na jaka mam ochote. Czy nie mozna przystosowac jakiejs wersji LAMu dla rannych ptaszkow? To by nam ulatwilo zycie z mezem :lol:
Kolejne pytanie dotyczy sluzu. Zauwazylam ze w ciagu dnia zmienia konsystencje i potrafi byc typu plodnego, nieplodnego i zanikac zupelnie na kilka godzin po czym znow sie pojawia. Jakie objawy brac pod uwage?
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kakoz » 19 kwietnia 2006, o 10:34

Male sprostowanie- u mnie to co okreslilam jako sluz typu plodnego to po prostu odczucie wilgoci, naoliwienia. Przed porodem bylam raczej typem suchym, wiec dla mnie kazda wilgoc oznaczala automatycznie plodnosc. Nie ma pojecia jak to traktowac teraz. Zwlaszca ze temperatura nic mi nie mowi...Obawiam sie, ze normalne cykle powroca po odstawieniu dziecka od piersi a przez ten caly czas niepewnosc, strach i nerwica seksualna :cry:
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Josaris » 25 kwietnia 2006, o 11:26

Witam!

A ile miesięcy ma Twoje dzieciątko? Regułę LAM można stosować do 6 msc, jeśli spełnia się wszystkie warunki. W 4-5 msc należy ustalić podstawowy model niepłodności - sucho lub wilgotno. Z tego co wiem, to do 6 msc nie trzeba zwracać uwagi na śluz, jeśli oczywiści spełnia się warunki reguły.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez ewerner » 25 kwietnia 2006, o 11:28

A co do sluzu, to bierzemy pod uwage najbardziej plodny danego dnia ...
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mateola » 26 kwietnia 2006, o 07:10

kakoz napisał(a):Nie ma pojecia jak to traktowac teraz. Zwlaszca ze temperatura nic mi nie mowi...Obawiam sie, ze normalne cykle powroca po odstawieniu dziecka od piersi a przez ten caly czas niepewnosc, strach i nerwica seksualna :cry:


http://www.iner.pl/?x=1&s=7 może to Ci pomoże...
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19

Postprzez kakoz » 19 maja 2006, o 09:51

Moje dziecko ma piec miesiecy. Jak to mam nie brac pod uwago sluzu? Pierwsze slysze. Przeciez to nie jest tak, ze zachowujac zasady ekologicznego karmienia jestem calkowicie bezplodna. Owulacja moze nastapic w kazdej chwili. Poza tym juz za miesiac planuje wprowdzic pierwsze pokarmy i wtedy to dopiero sie zacznie zamet. I jeszcze nikt mi nie odpowiedzial jak to jest z tym zmieniajacym sie w ciagu dnia sluzem. Ja juz naprawde jestem zdezorientowana...
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kt_ryba » 19 maja 2006, o 13:55

Ewerner Ci odpowiedziała co do zmieniającego się śluzu:

ewerner napisał(a):A co do sluzu, to bierzemy pod uwage najbardziej plodny danego dnia ...


Co do obserwacji śluzu - powinnaś je prowadzić. Natomiast temperaturę zacząć mierzyć najpóźniej, jak zaczniesz wprowadzać inne pokarmy (chociaż chyba już mierzysz, nie?).

W linku, który podała Ci mateola masz bardzo praktyczne wskazówki.
kt_ryba
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 11:39
Lokalizacja: Konin


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

cron