Teraz jest 9 maja 2024, o 17:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

szyjka w kolejnych dc

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

szyjka w kolejnych dc

Postprzez tusia221 » 22 lutego 2006, o 10:01

Czesc dziewczyny,chcialam zacza badac szyjke,tylko napiszcie mi prosze jak ona powinna wygladac w odpowiednich dniach cyklu?
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez strzyga » 22 lutego 2006, o 16:41

W dużym skrócie: po okresie zamknięta, twarda, nisko, potem w okresie płodności miękka, otwarta, wysoko, potem w okresie niepołodności znów twrda, nisko, zamknięta. mam nadzieję, że nic nie pomyliłam....
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiama » 22 lutego 2006, o 17:44

Dodam, że po owulacji szyjka może być jeszcze bardziej twarda i zamknięta, niż na początku cyklu.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fresita » 22 lutego 2006, o 18:19

a ja ze swoją szyjką nie mogę dojść do ładu i składu po tym porodzie :evil:
potrafię stwierdzić, że czy jest wysoko czy nisko, ale za nic w świecie czy jest twarda czy miękka :wink: a juz na pewno nie mogę rozpoznać czy jest otwarta czy zamknięta, bo dla mnie jest zawsze otwarta. w ogóle to mam wrażenie, że ona jest przepołowiona :wink: nie wiem czy ma to znaczenie, że mam nadżerke :?
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tusia221 » 17 marca 2006, o 10:16

DZiewczyny czy mozecie mi napisac to troche glupie pytanie,bo takie rzeczy powinnam wiedziec ale napiszcie mi jaki ksztalkt ma wogole szyjka bo probuje ja badac ale nie wiem czy to dokladnie jest to.Jestem teraz w czsie najprawdopodobniej nieplodnym-(przynajmniej tak wskazuje sluz i temp bo jes dosyc wysoka 36,8 a skoku jeszcze nie wychwycilam) i szyjka powinna byc nisko i twarda i faktycznie jak badam to jest to stozek na glebokosci palca srodkowego-czy sie nie myle?
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez abeba » 17 marca 2006, o 10:50

może to głupie, ale mi się szyjka w dotyku z członkiem kojarzy:
albo jest miękka, taki flak, albo, w czasie nieplodnym, taka sztywna, wyprężona, tyle ze w dół. ot, spostrzeżenie po miesiącu obserwacji
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Martelka » 19 kwietnia 2006, o 12:21

No i ja zaczelam badac szyjke po porodzie.

Tusia ja jeszcze nasune ci inne porownanie. Czasem szyja kojazyc sie moze z "kurza dupka" albo wulkanikiem. Zawsze w srodku jest wyczuwalny otworek, tylko albo scisniety, zamkniety, albo rozwarty.

Jak badasz srodkowym palcem prawej reki to moze ci sie wydawac, ze jest jakby umiejscowiona bardziej po prawej stronie, jak lewym to po lewej (chyba nie pomieszalam)

Porownanie z czlonkiem tez fajne :lol:

Fresitko nasze szyjki jako ze po porodzie sa jakby troche otwarte :roll: i napewno otory sa takie bardziej elipsowate na szerokosc.

No i ja mam problem ale z tym nisko wysoko, bo dla mnie plodna szyjka jest nizko, bo jakos ja wyczuwam blizej ujscia pochwy,a jak jest twarda to jakos palec musze glebiej wsadzic. No kurcze blade czemu tak? :roll:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron