Teraz jest 11 maja 2024, o 08:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

badanie szyjki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

badanie szyjki

Postprzez KasiaD » 19 stycznia 2006, o 18:40

Postanowiłam się nauczyć badania szyjki. Mam jednakże mały problem. Z tego co poczytałam w różnych źródłach podstawowy model niepłodności należy wyznaczyć badając szyjke jak nawcześniej po porodzie. Jestem już prawie 8 mięsięcy po porodzie i teraz nie bardzo wiem jak mogę wyznaczyć swój podstawowy model niepłodności. Dodam tylko, że mierzę temp. i jest ona niska oraz nie zaobserwowałam u siebie żadnego śluzu pomimo poczucia mokrości. Czy mogę zatem założyć, że jestem w okresie niepłodnym i do tego odnosić późniejsze zmiany w szyjce?
KasiaD
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 stycznia 2006, o 14:14

Postprzez kasiama » 19 stycznia 2006, o 20:07

A czy była już pierwsza po porodzie miesiączka?
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez KasiaD » 19 stycznia 2006, o 21:21

Do tej pory nic nie bylo, żadnych krwiawień tym bardziej miesiączki
KasiaD
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 stycznia 2006, o 14:14

Postprzez Dorosia » 27 czerwca 2006, o 17:11

Ja też mam problem z badaniem szyjki. Właściwie jeszcze nie zaczęłam. Przed porodem nie badałam się. Teraz jestem 3 mioesiące po porodzie, karmię ekologicznie i nie miałam miesiączki. Pojawił się jakis suchy śluz. czasami w ogóle nic nie ma. Sporadycznie mierzę temp. jest stale niska.Nie mam porównania szyjki przed ciążą. Nie mogę jej teraz znaleźć :oops: Czy powinna być teraz opuszczona i twarda?
Dorosia
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 13:01

Postprzez Mysza » 28 czerwca 2006, o 08:14

KasiuD - co się dzieje w tak odległym czasie po porodzie, to nie wiem, nie jestem w stanie nic napisać, ale napiszę coś dla Dorosi - szyjka po porodzie szaleje, wcale nie musi być opuszczona i twarda, u mnie (3,5mies po porodzie-cesarka) przemieszcza się w górę i w dół, bez jakiegoś sensownego odniesienia do śluzu. Ostatnio wpisałam moje obserwacje tutaj, przy okazji jakiegoś pytania: http://lmm.pl/forum/viewtopic.php?t=2125
Też mam problem, bo nie mam porównania sprzed ciąży, choć szyjkę znajduję łatwo (ale mam długie, chude paluchy ;-))
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron