Teraz jest 10 maja 2024, o 01:59 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Proszę o interpretację

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Proszę o interpretację

Postprzez nikia » 12 stycznia 2006, o 11:58

Serdecznie witam!
Urodziłam synka ponad 6 miesięcy temu. Do połowy grudnia karmiłam tylko piersią, potem zaczęłam dokarmiać sztucznie. Obecnie karmię piersią zazwyczaj 1 x/dobę w nocy, natomiast w dzień tylko butla. Jeszcze nie dostałam @.
Od 6. stycznia robię obserwację temp. śluzu i szyjki. Temp. jest na poziomie między 36,8 a 36,95 , szyjka miękka i uniesiona (co do otwartości mam wątpliwości, ale chyba otwarta). śluz jest obecny, nieprzejrzysty i nierozciągliwy. Przed ciąża temperatury niskie miałam między 36,5 a 36,9, a wysokie między 37,00 a 37,20 (pomiar o tej samej porze, ale czy można porównywać temp. przed i po porodzie?). Czy można zatem stwierdzić że jestem w fazie przedowulacyjnej?
Dodam że na przełomie grudnia i stycznia miałam po raz pierwszy bardzo dużo śluzu - rozciągliwego i przejrzystego, sądziłam, że nastąpiła owulacja.
Pozdrawiam
nikia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 stycznia 2006, o 11:39

Postprzez abeba » 12 stycznia 2006, o 13:32

nie mam dzieci i nie znam sie na obserwacji szyjki, ale skoro jest śluz "niepłodny" a 10 dni temu miałaś duzo śluzu płodnego, no i temp. jest dość wysoka to prędzej jesteś PO owulacji. Choć oczywiście info jest za mało by na nich polegać.
Nie wiem czemu spodzeiwasz się, że to faza przedowulacyjna
Dobrze rozumuję?
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez NB » 12 stycznia 2006, o 14:34

WItaj,
szkoda, ze nie zaczęłaś mierzyć właśnie wtedy gdy pojawiło się dużo śluzu- mielibyśmy lepszy obraz cyklu, czy ta temperatura obecna jest tą podwyższoną czy tez jesteś jeszcze przed owulacją. Nie sugerowałabym się temperaturami sprzed ciąży, choć dobrze, że masz pewne doswiadczenie w tej materii.
Poczekałabym cierpliwie tym bardziej, ze jak piszesz szyjka jakby miękka i otwarta.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nikia » 12 stycznia 2006, o 14:57

Dziękuję za odpowiedź :)

Tez żałuję, że nie mierzyłam wczesniej :cry: Własnie ta temperatura mi się nie zgadza, bo gdyby była owulacja, to teraz miałabym powyżej 37. A poza tym szyjka stalaby sie twarda i opuszczona, a na pewno nie jest. Po ciązy może zmienić się zakres temperatur? I czy moze występowac taki płodny śluz mimo braku owulacji?
nikia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 stycznia 2006, o 11:39

Postprzez NB » 12 stycznia 2006, o 17:10

może
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nikia » 13 stycznia 2006, o 13:59

no to wszystko się wyjasniło. Wczoraj wieczorem dostalam @. Dziwi mnie tylko szyjka - bylam na 100% pewna, że jest uniesiona i miękka. Fakt, że zmienila sie po porodzie, otwor stal sie podłóżny, bede musiala na nowo uczyć sie ją interpretować. Ciekawi mnie tylko czy była owulacja i czy ta temperatura to byla niska czy wysoka. Pozdrawiam :wink:
nikia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 stycznia 2006, o 11:39

Postprzez kasiama » 13 stycznia 2006, o 15:06

Przed samą @ szyjka może mięknąć i unoscić się, tak samo, jak normalne jest pojawienie się wtedy śluzu nawet najlepszej jakości.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez abeba » 13 stycznia 2006, o 19:59

no i kto napisał że mogłaś mieć owu na przełomie grudnia/stycznia i jesteś po? no kto? ja?
jestem mistrzynią :twisted: , jeśli nie chodzi o mnie samą :?
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez nikia » 14 stycznia 2006, o 14:35

gratuluję mistrzyni :D
będę się zwracać z pytaniami na przyszłość do Ciebie :D
pozdrawiam 8)
nikia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 stycznia 2006, o 11:39


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron