Teraz jest 8 maja 2024, o 15:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy to normalne po odstwieniu dziecka?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

czy to normalne po odstwieniu dziecka?

Postprzez Agata » 17 stycznia 2004, o 14:25

Witam,
karmiłam dziecko 15 miesięcy , minął już miesiąc a ja jeszcze nie dostałam miesiączki ( pierwszej od porodu), zaczynam się już tym martwić, bo po odstawieniu pierwszej córki okres dostałam po dwóch tygodniach, a w drugim cyklu zaszłam w planowaną ciążę.
Myślałam, że teraz też tak będzie, ale jest inaczej.
Od 5 do 10 dnia po odstawieniu miałam wyraźne objawy płodnośći, rozciągliwy śluz w dużej ilości, otwartą szyjkę, tylko,że temperatura nie wzrosła, objawy minęły i nic.
I znów od 22d.c miałam jeszcze większą ilość śluzu bardzo rozciąliwego, szyjka znów się otworzyła, a temperatura bardzo spadła, z 36,3 na 36,0 i ten stan utrzymywał się do 27d.c, 28d.c słuz zanikł, szyjka zaczęła się zamykać, ale temperatura wciąż bardzo niska. Dziś lekko się podniosła z 36,0 na 36, 25.
Napiszcie, co to oznacza.
Agata. :?:
Agata
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 14:16

Postprzez admin » 17 stycznia 2004, o 19:25

Proszę się nie martwić, to normalna sytuacja - bardzo długo dawała Pani swojemu dziecku to, co najlepsze i ponieważ poziom prolaktyny jest najprawdopodobniej wciąż jeszcze wysoki, płodność nie musi powrócić od razu po zakończeniu karmienia (zwłaszcza jeżeli proces odstawiania od piersi trwał krótko - choć nie wiemy jak to wyglądało u Pani).

Proszę teraz mierzyć temperaturę i traktować ten czas jak okres potencjalnej płodności - do momentu aż wzrost temperatury i objaw śluzu potwierdzą owulację i będzie można wyznaczyć początek niepłodności poowulacyjnej zgodnie z zasadami metody objawowo- termicznej..
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Agata » 17 stycznia 2004, o 19:37

Dziękuję za odpowiedź.
Agata
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 14:16


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron