Teraz jest 11 maja 2024, o 13:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

[b]Prosze o porade[/b]

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

[b]Prosze o porade[/b]

Postprzez tusia221 » 22 września 2005, o 07:05

Czesc.Pisze bo chcialabym zebyscie dziewczyny mi pomogly tz.jestem 3.5 tyg po porodzie,odchodow poporodowych juz przwie nie mam-tylko takie lekkie plamienie jeszcze wystepuje i w zwiazku z tym mam pytanie:czy juz teraz moge zaczac sie obserwowac,jesli tak to czy mozliwa jest obserwacja sluzu i mierzenie temp. skoro wstaje do dziecka ok 3 razy w ciagu nocy(acha i karmie tylko piersia ale podaje smoczek).Pytam glownie dlatego,ze chcialabym sie przygotowac na "przytulanie"sie z mezem,bo mielismy dosc slugi okres abstynencji w ciazy,a nie chcialabym od razu miec drugiej dzidzi :oops.Bardzo prosze o odpowiedzi.
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez NB » 22 września 2005, o 09:05

Jak najbardziej powinnaś obserwowac śluz jaki się pojawia, temperaturę zacznij mierzyć gdy zauważysz zmiany w śluzie albo zaczniesz dokarmiac dziecko, bądź dziecko zacznie przesypiać noce. Poczytaj trochę wątki na forum, tam temat był poruszany. Tutaj też zajrzyj: http://www.npr.pl/npr/kurs/10.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Derbunia » 22 września 2005, o 21:14

Nikoleta, mam przy okazji pytanie. Co należy rozumieć pod okresleniem, że dziecko przesypia noce? Czy jak zasypia o 20.30 i budzi się na jedzonko ok. 3.30 - 4 rano, to należy to uznać za przespaną noc? Czy dopiero jak się budzi ok. 5-6?
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tusia221 » 23 września 2005, o 07:02

ale czy temp bedzie wiarygodna jesli wstaje do dziecka 3 razy w nocy- ok 1,3,5?
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez sagitta » 23 września 2005, o 13:04

Co do wstawania, to wystarczy, zebys spedzila w lozku godzine przed pomiarem. Zwlaszcza jesli masz ten komfort, ze wiesz, kiedy dziecko się obudzi....... Ja mierzę temp. o 6:30-7:00, moja 13-miesieczna corcia budzi sie na karmienie ok. 5-tej, ale jesli obudzi sie np. 5:45, to prosze meza, zeby przyniósł ją do łóżka i nie wychylam się spod kołdry. Wczesniej zdarzało mi się wstawać nawet kilkanaście razy w nocy, ale nie jestem pewna jak to wpływało na wykres, bo miałam skaczący (dopiero pierwszą miesiączkę miałam niedawno). Trzymaj się, da się jakoś przeżyc ten najgorszy okres!
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 23 września 2005, o 13:53

Derbunia napisał(a):Nikoleta, mam przy okazji pytanie. Co należy rozumieć pod okresleniem, że dziecko przesypia noce? Czy jak zasypia o 20.30 i budzi się na jedzonko ok. 3.30 - 4 rano, to należy to uznać za przespaną noc? Czy dopiero jak się budzi ok. 5-6?


Wielu rodziców dąży do tego , żeby dziecko przesypiało noce. Ja rozumien pod tym pojęciem sen dłuższy niż 6 godzin. To co podajesz jako przykład to jest właśnie przespana noc.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron