Teraz jest 8 maja 2024, o 19:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

badanie szyjki a nadzerka

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

badanie szyjki a nadzerka

Postprzez fresita » 8 września 2005, o 22:29

mam pytanie odnosnie badania szyjki. na kontrolnej wizycie poporodowej lekarz stwierdzil niewielka nadzerke i zalecil przyjmowanie globulek dopochwowych. na ten czas zrezygnowalalm z mierzenia tempki, obserwacji sluzu i szyjki,nie chcac tam ingerowac. badajac sie przed przyjeciem tych globulek stwierdzilam,ze szyjka jest polozona nisko,ale jest bardziej miekka.czy ta miekosc moze byc spowodowana ta nadzerka?dodam,ze nie zauwazylam zadnego sluzu,wiec czy moge uwazac ten czas za nieplodny?
dzieki za odpowiedzi :)
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fresita » 14 września 2005, o 11:15

hej hej,czy ktos mi odpowie :cry:
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 14 września 2005, o 12:39

Miękkośc szyjki nie jest związana z nadżerką . To czy jest to teraz czas niepłodności zależy od tego czy karmisz dziecko piersią , jak karmisz, ile czasu itp. Nie odpowiem Ci wprost bo mam zbyt mało danych. Generalnie jeśli już się wyleczyłaś i możesz stwierdzić czy jest śluz czy nie to możecie współżyć zgodnie z zasadą :kilka dni po dniu szczytu , nie częściej niz co drugi suchy dzień. Możesz nie czuć suchości ale miec stale śluz o charakterze niepłodnym . W momencie zauważenia jakiejś zmiany typu : śluz płodny, szyjka otwarta i miękka , wysoko ułożona -to bierzesz termometr i mierzysz temperaturę aby wykryć ewentualnie powracającą płodność. Przepraszam że tak ogólnikowo ale ten temat już był wałkowany na forum więc w dziale "Powrót płodnosci po porodzie " znajdziesz trochę informacji. Dużo na ten temat jest wpodręczniku Kippleyów, ale jak czegoś nie jesteś pewna - pytaj :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fresita » 14 września 2005, o 13:06

dziecko karmie na zadanie,nie podaje smoczka,uspokajam piersia,mala je krotko(max10min)kilka razy pod moja nieobecnosc mama przepoila ja herbatka dla niemowlat,doslownie kilka lyzeczek.ale w nocy mala przesypia od 21 do 5-6 nad ranem,stad moje obawy.temperature mierze i jest na nizszym poziomie,okolo 36,5,odczuwam ogromna suchosc,zero sluzu,nawet badanie szyjki sprawia mi bol :evil:
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron