Teraz jest 8 maja 2024, o 23:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy normuja sie cykle po porodzie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Kiedy normuja sie cykle po porodzie?

Postprzez Yucami » 11 grudnia 2003, o 12:43

Zakonczylam karmienie jak moja coreczka miala 10,5 m-ca. Niecaly miesiac pozniej dostalam miesiaczke. Od tego czasy minely dwa pelne cykle (regularne: 27 i 28 dni) teraz jestem w 11 dniu cyklu trzeciego. Z tym ze w stosunku do cyklow przed porodem zauwazylam zmiany:
- miesiaczka trwa 7 dni (a nie 5)
- praktycznie od razu po skonczonej miesiaczce pojawia sie sluz plodny i otwarta szyjka i trwa do owulacji
- faza lutealna skrocila sie do 12 dni (wczesniej 14)
Tak wiec nie trudno wyliczyc ze na wspolzycie pozostaje niewiele :(

I teraz moje pytanie: czy cykle beda sie jeszcze zmieniac (a obecne cykle sa jeszcze pod wzpywem zawirowan hormonalnych), czy raczej tak juz pozostanie? Bo jesli tak mialoby zostac, to :-(((
Yucami
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 listopada 2003, o 14:21

cykle po porodzie

Postprzez agulla » 16 grudnia 2003, o 12:49

Cześć Yucami ! :)
Mam za sobą takie doświadczenia co do miesiączkowania po porodzie :)
Pierwszy okres pojawił mi się jakieś pół roku po porodzie wtedy gdy zaczęłam wprowacać córce dodatkowe pokarmy. Pierwsze dwa cykle były raczej dłuższe niż normalnie miałam, a to ze względu na późniejsze jajeczkowanie, ale z krótszą fazą lutealną. Jest to ponoć normalne zjawisko, że faza lutealna jest skrócona w cyklach poporodowych. Natomiast co do ogólnej długości cykli to późniejsze były krótsze od tych przed ciążą i to nawet z 33 dni tak do 25 dochodziłam. :? Po prostu szybciej miałam śluz jajeczkowanie i mimo już normalnej 14 dniowej fazy lutealnej moje cykle stały się naprawdę krótkie. :roll: Teraz już po ponad roku sytuacja się trochę unormowała na moją korzyść, bo cylke są ok 29 dniowe ale nadal się dużo zmienia. Jeśli chodzi o krwawienie to nigdy nie wychodziłam poza trzy cztery dni i tak pozostało, no a szyjka :oops: jest chyba w ogóle bardziej otwarta po przebytym porodzie, bo mnie się ciągle wydaje że jest otwarta i już nigdy nie była taka jak przed ciążą czy w jej trakcie.

Jeśli masz jakieś pytania postaram się odpowiedzieć, gratuluję karmienia i dzieciątka.
Pozdrawiam agulla z planami na kolejnego brzdąca :D
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Yucami » 18 grudnia 2003, o 11:28

agulla, u mnie z szyjka nic sie nie zmienilo, bo ja mialam cesarke (choc z 10-cio centymetrowym rozwarciem czekalam 4 godziny).
Zycze jak najszybszego ujrzenie dwoch kresek. Mi tez sie marzy, ale niestety musimy jeszcze poczekac pare miesiecy.
Yucami
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 listopada 2003, o 14:21

Postprzez aldi68 » 2 marca 2005, o 18:38

chciałam odświeżyć ten wątek -
jak długo trzeba czekać na wyrównanie fazy lutealnej. Moja sytuacja jest b. podobna.
1. pierwsza miesiączka po porodzie 11 mc
2. 2 cykl - 27 dni , śluz płodny 17-19 dc /niestety w tym cyklu nie mierzyłam temp/
3. 3 cykl - 29 dni, śluz płodny jw. - owu 20 dc , faza lutealna 8 dni

przeraziło mnie to trochę bo przed ciążą miałam 27 dniowe cylke z owu w 13-14 dniu - faza lutealna 14 dni.

nadal "dokarmiam" - a właściwie dopieszczam Anię - śsie pierś rano ok 6 i wieczorem po kaszce na dobranoc.

jak długo trzeba czekać na powrót normalnych cykli - skąd bierze się tak krótka faza lutealna ? czy to prolaktyna ma wpływ na ten fragment cyklu ?

jesteśmy otwarci na życie - a ze wględu na mój wiek nie chcielibyśmy czekać za długo. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy powrotu "możliwości" pojawienia się dzieciątka.

bardzo proszę o info

dziekuje
aldi68
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 marca 2005, o 18:01
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez NB » 4 marca 2005, o 10:46

Faza lutealna powoli powinna się wydłużać, jest to kwestii kilku cykli. Ma na to wpływ karmienie piersią i poziom prolaktyny. Niektóre kobiety zachodzą w ciążę w czasie karmienia, mnie udało się to dopiero w czwartym cyklu po odstawieniu od piersi. No ale trzeba próbować :-) Powodzenia!
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aldi68 » 14 kwietnia 2005, o 13:01

no i już wiem - 31.03 zobaczyłam 2 kreseczki na teście :)
Pierwszy "normalny" cykl - owulacja w 13 dc faza lutealna wydawała się długa w 14 dpo zrobiłam test.
aldi68
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 marca 2005, o 18:01
Lokalizacja: Nadarzyn


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron