Teraz jest 12 maja 2024, o 23:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pomozcie sie polapac

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

pomozcie sie polapac

Postprzez sagitta » 22 sierpnia 2005, o 20:11

Jestem mamą rocznej dziewczynki - smoka mlekopija. Przed zajsciem w ciaze jakos (choc tez nie calkiem pewnie) radzilam sobie z NPR, ale teraz to juz zupelnie nic nie rozumiem. Nigdy nie wiem czy mala obudzi sie na karmienie o 4-tej, 5-tej,6-tej czy 7-ej wiec mierzenie temperatury bywa problematyczne. Czy jesli maz przyniesie mi mala do lozka na karmienie to moge w tym czasie mierzyc temperature? Czy jesli obudze sie za wczesnie na mierzenie temperatury to lepiej lezec w lozku (na przyklad czytajac ksiazke, ktora jest w zasiegu reki ) czy zmierzyc i dodac 0,05 stopnia na kazde 30 minut? Moje wykresy temperatury sa dosc dziwne......... Czy poziom wyzszych temperatur jest taki sam jak przed ciaza czy moze byc inny?
Nie mialam jeszcze miesiaczki po porodzie, sluz (na zewnatrz) od czasu do czasu sie zdarza ale niezbyt dobrej jakosci i to w dodatku przy niskiej, twardej szyjce. Szyjka natomiast wciaz sie zmienia.
Nie planuje w tej chwili dziecka ale zajscie w ciaze nie byloby specjalnym problemem, tyle tylko ze zaczynam miec ostatnio obsesje, zeby nie przegapic zajscia w ciaze i nie obejrzec sie w 6-tym miesiacu. W dodatku mam sklonnosci do np. nerwicowych mdlosci, ale tak do konca to nie wiem czy sa nerwicowe......... Czy to mozliwe ze szyjka sie zmienia w ciazy czy caly czas powinna byc twarda i niska (badanie otwartosci niezbyt mi wychodzi). Czy popularne testy ciazowe wykrywajace HCG w moczu wykrylyby tez ciaze np. czteromiesieczna, kiedy poziom hcg jest juz nizszy., albo czy sa dostepne jakies inne testy, ktore moga wykryc bardziej zaawansowana ciaze?
Pomozcie prosze, bo juz sie zastanawiam czy nie odstawic malej zeby sie polapac.........
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 23 sierpnia 2005, o 10:28

wiem, ze troche duzo tych pytan jak na jeden post, ale moze znajdzie sie ktos, kto mi odpowie chociaz na jedno i zmniejszy troche stopien mojej desperacji? pozdrawiam i z gory dziekuje
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomozcie sie polapac

Postprzez NB » 23 sierpnia 2005, o 11:45

>>Czy jesli maz przyniesie mi mala do lozka na karmienie to moge w tym czasie mierzyc temperature? <<
TAK

>>Czy jesli obudze sie za wczesnie na mierzenie temperatury to lepiej lezec w lozku (na przyklad czytajac ksiazke, ktora jest w zasiegu reki ) czy zmierzyc i dodac 0,05 stopnia na kazde 30 minut?<<
ZMIERZYĆ I NAPISAĆ O KTÓREJ MIERZONE, NIC NIE DODAWAĆ ANI NIE ODEJMOWAĆ. WAHANIA DO 0,5 GODZINY W JEDNĄ I DRUGĄ STRONĘ SĄ DOPUSZCZALNE.

>> Moje wykresy temperatury sa dosc dziwne......... Czy poziom wyzszych temperatur jest taki sam jak przed ciaza czy moze byc inny? <<
MOŻE BYĆ WYKRES SKACZĄCY, A POZIOM WYŻSZY TO POZIOM WYŻSZY , WAŻNE, ŻEBY BYŁ SKOK i TEMP UTRZYMYWAŁA SIĘ NA WYŻSZYM POZIOMIE ZGODNIE Z REGUŁAMI. JAKIM TERMOMETREM MIERZYSZ?

W CZASIE CIĄŻY SZYJKA JEST MIĘKKA, ROZPULCHNIONA.
SPOKOJNIE NIE DENERWUJ SIĘ , Z TEGO CO OPISUJESZ WYNIKA, ŻE JESTEŚ PRZED OWULACJĄ I PRZED PIERWSZĄ MIESIACZKĄ . TAK MOŻE BYĆ JESZCZE ZE 4 MIESIĄCE. NIE MA POTRZEBY ODSTAWIANIA DZIECKA OD PIERSI. JEŚLI CHCESZ TO PRZEŚLIJ CYKL DO INTERPRETACJI .
POZDROWIENIA
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 23 sierpnia 2005, o 12:37

Czy jesli obudze sie za wczesnie na mierzenie temperatury to lepiej lezec w lozku (na przyklad czytajac ksiazke, ktora jest w zasiegu reki ) czy zmierzyc i dodac 0,05 stopnia na kazde 30 minut?
ZMIERZYĆ I NAPISAĆ O KTÓREJ MIERZONE, NIC NIE DODAWAĆ ANI NIE ODEJMOWAĆ. WAHANIA DO 0,5 GODZINY W JEDNĄ I DRUGĄ STRONĘ SĄ DOPUSZCZALNE.

zeby to bylo pol godziny........ ostatecznie moge darowac sobie pomiar w dni kiedy mala uznaje o 5-tej ze dzien juz sie na dobre rozpocza (bo to zdarza się rzadko)l, ale i tak sie nie mieszcze w godzinie. Chodzi mi o to czy pomiar musi byc koniecznie tuz po obudzeniu, czy przed wstaniem z lozka?


Moje wykresy temperatury sa dosc dziwne......... Czy poziom wyzszych temperatur jest taki sam jak przed ciaza czy moze byc inny?
MOŻE BYĆ WYKRES SKACZĄCY, A POZIOM WYŻSZY TO POZIOM WYŻSZY , WAŻNE, ŻEBY BYŁ SKOK i TEMP UTRZYMYWAŁA SIĘ NA WYŻSZYM POZIOMIE ZGODNIE Z REGUŁAMI. JAKIM TERMOMETREM MIERZYSZ?

wykres jest skaczacy niezgodnie z regulami, choc od paru dni jakby wlasnie cos sie zmienia, wiec poczekam i zobacze. Mierze zwyklym, rteciowym termometrem. Tu jeszcze jedno pytanie, czy jesli przysnę mierząc powiedzmy na 20 minut, to taki pomiar jest ok, czy strząsnąć i jeszcze raz mierzyc przez pięć minut? (Gdzie te czasy kiedy człowiek miał uregulowany tryb życia........a przynajmniej wstawania)


W CZASIE CIĄŻY SZYJKA JEST MIĘKKA, ROZPULCHNIONA.
SPOKOJNIE NIE DENERWUJ SIĘ , Z TEGO CO OPISUJESZ WYNIKA, ŻE JESTEŚ PRZED OWULACJĄ I PRZED PIERWSZĄ MIESIACZKĄ . TAK MOŻE BYĆ JESZCZE ZE 4 MIESIĄCE. NIE MA POTRZEBY ODSTAWIANIA DZIECKA OD PIERSI.

Dzięki wielkie za pociechę. Mi też się tak wydaje, ale od czasu do czasu nachodzą mnie jakieś dziwne pomysły i chciałabym się wtedy jakoś upewnić.

Dziękuję bardzo za pomoc.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 23 sierpnia 2005, o 13:12

>>Chodzi mi o to czy pomiar musi byc koniecznie tuz po obudzeniu, czy przed wstaniem z lozka? <<
Mierzyłabym raz po obudzeniu a drugi przed wstaniem - to da Ci obraz jak zmienia się temperatura. Jeżeli dziecko budzi się o 5.00 to zmień sobie godzinę mierzenia na 5.00.
>>wykres jest skaczacy niezgodnie z regulami, choc od paru dni jakby wlasnie cos sie zmienia, wiec poczekam i zobacze.<<
skaczący oznacza, że jestes przed owulacją ( i to jest normalne po porodzie) a reguły, o któych wspomniałam dotyczą skoku i utrzymywania się temperatury na poziomie wyższym.
>>czy jesli przysnę mierząc powiedzmy na 20 minut, to taki pomiar jest ok<<
Moje własne doświadczenie mówi, że nie ma tu problemu .
Jednak jeśli chcesz byc spokojna to najpierw sprawdź jaka jest temperatura , strząśnij termometr i jeszcze raz zmierz i porównaj oba wyniki.

Pytaj, pisz, zawsze lepiej się upewnić :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 23 sierpnia 2005, o 14:07

dzięki wielkie :D
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron