Teraz jest 8 maja 2024, o 21:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak interpretowac objawy sluzu po porodzie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jak interpretowac objawy sluzu po porodzie?

Postprzez fresita » 16 sierpnia 2005, o 10:48

cześć, jestem 5 tygodni po porodzie i w zwiazku z tym mam male pytanko:czy przy obserwacjach sluzu mam stosowac obserwacje zewnetrzne czy wewnetrzne
dodam,ze nie bylam jeszcze na wizycie kontrolnej u ginekologa,bo jestem umowiona dopiero na 26.08.czy do tego czasu opierac sie wylacznie na sluzie zewnetrznym??
na tempke nie mam co liczyc,bo coreczka je bardzo nieregularnie,a czasami odpuszcza sobie 1 karmienie w nocy
dzieki za odpowiedz
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ańa » 16 sierpnia 2005, o 12:52

polecam Ci badanie szyjki macicy. Pozatym jeśli karmisz wyłącznie piersią, nie używasz smoczka do uspokajania dziecinki, no i karmisz conajmniej raz w nocy to wg. Rotzera możesz liczyć na 3 miesiące bezpłodności(licząc od porodu).
ańa
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sierpnia 2005, o 09:14
Lokalizacja: opole

Postprzez kasiama » 16 sierpnia 2005, o 14:36

Nie 3 miesiące, a 12 tygodni. To troszkę mniej.
Dotyczy to karmienia pełnego, czyli: karmienie min 5-6 razy na dobę, łącznie min 100 minut, przerwy nie dłuższe niż 6-7 godzin, także w nocy, nie podaje się żadnych innych pokarmów ani płynów.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ańa » 17 sierpnia 2005, o 11:53

przepraszam , użyłam swojego skrótu myślowego. Ale dla mnie było też oczywiste, ze w okolicach tego czasu już się obserwuje objawy i można stwierdzić początki wracającej płodności.
pozatym napisałam "wyłącznie" piersią, więc miałam to właśnie na myśli- żadnych dodatkowych herbatek czy jabłuszek czy czego tam.
pozdrawiam
ańa
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sierpnia 2005, o 09:14
Lokalizacja: opole

Postprzez fresita » 18 sierpnia 2005, o 21:31

dzieki bardzo za odpowiedzi,slyszalam,ze szyjki nie nalezy badac do wizyty u ginekologa. w zwiazku z tym moje pytanie odnosnie obserwacji wewnetrznych sluzu. dzieciatko karmie wylacznie piersia,nie przepajam i nie uzywam smoczka,a mimo to od dwoch dni czuje wilgoc.czy powraca plodnosc?
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiama » 19 sierpnia 2005, o 09:18

Niekoniecznie.
Rotzer mówi tak: po tych 12 tygodniach (przy karmieniu pełnym), albo po 6 tygodniach (przy karmieniu niepełnym) należy zacząć obserwacje śłuzu i mierzenie tempertury (akurat to ostatnie lepiej nawet rozpocząć wcześniej, niekoniecznie systematycznie - po to, by sprawdzić, jaki pozim temperatury to poziom "niższy").
Aż do wystąpienia pierwszej miesiączki po porodzie obowiązuje reguła szczytu śluzu - ostatnii dzień jakiegokolwiek śluzu, wilgoci lub krwawienia zaznaczamy jako dzień szczytu (gdy po śluzie np jak białko jaja jest jeszcze 1-2 dni np białąwy, mętny, to szczyt będzie ostatniego dnia tego lepszego śluzu). Następnie odliczamy dni 1, 2, 3 (dzień 1 to następny dzień po szczycie), a 4 dnia sprawdzamy, co się działo z temperaturą. Jeśli jest niska, to przyjmujemy niepłodność aż do wystąpienia kolejnych objawów płodnośći, jęśli zaczyna wzrastać - szukamy 3 wyższych tempek zgodnie z normalnymi regułami i czekamy na miesiączkę.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to napisałam :)
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fresita » 25 sierpnia 2005, o 13:20

dziekuje bardzo za odpowiedzi,ale znowu mam watpliwosci. zaczelam mierzyc tempke o 4 rano(okolo tej godz mala budzi sie na karmienie),temperatura jest na poziomie nizszym,czuje wilgoc na zewnatrz ale wewnatrz brak jakiegokolwiek sluzu,szyjka jest opuszczona i twrdawa ale otworek jest wiekszy niz przed ciaza.jak mam to potraktowac?? dodam,ze mala je wieczorem okolo 20-21 potem zasypia i budzi sie okolo 4,potem o 6 i okolo 8,w dzien tez je z przerwami trwajacymi okolo 2-3 godzin i ssie krotko (max 10 min)chyba nie moge sie opierac na zasadach LAM,prawda?pojawil sie tez bol (lagodny) przypominajacy ten przed miesiaczka. z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 25 sierpnia 2005, o 14:45

szyjka jest opuszczona i twrdawa ale otworek jest wiekszy niz przed ciaza.jak mam to potraktowac??

Nie przejmowac sie. "Otworek" zmienil ksztalt z okraglego na owalny, bo Twoje dziecko sie przez niego przecisnelo! Juz nigdy nie bedzie taki jak dawniej, co w niczym nie przeszkadza. Jesli wszystkie inne objawy nie wskazuja plodnosci to ja bym sie nie przejmowala absolutnie, a rozwartosc szyjki musisz sie na nowo nauczyc rozpoznawac. (Chociaz mi sie to chyba nigdy nie uda:))
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamalgosia » 26 sierpnia 2005, o 12:02

Przepraszam, że się wtrącę, ale koleżanka karmiła piersią na żądanie, także w nocy (dwa karmienia nocne), nie dopajała itp, a miesiączka nastąpiła 6 tygodni po porodzie!
mamalgosia
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sierpnia 2005, o 15:58


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron