Teraz jest 13 maja 2024, o 21:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pomocy, o co chodzi z moimi cyklami??!!!

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

pomocy, o co chodzi z moimi cyklami??!!!

Postprzez ańa » 5 sierpnia 2005, o 09:26

Czy to możliwe by w jednym cyklu występowały dwie fazy płodne?!
Jestem mamą 8-miesięcznej dziewczynki, od 3 miesięcy obserwuję się wnikliwie(temperatura, śluz, szyjka) i zauważyłam, że po pojawieniu się fazy niepłodnej, nagle po paru dniach wraca śluz a szyjka robi sie miękka znów. Temperatura u mnie jest trochę niestabilna. Przed porodem faza płodna miała tem 36,1-36,3; a faza niepłodna nawet 36,8-9. Teraz często jest 36,6, ale jest zauważalny spadek w fazie płodnej. Nic z tego nie rozumiem. W tym cyklu normalnie wystąpiła faza niższej temp. i śluz itd. potem temp wzrosła, szyjka sie zamknęła. Jest już 35 dzień cyklu a ja nadal nie mam miesiączki(choć ostatni cykl też był długi, miał 34 dni. moje cykle przed porodem trwały ok 31 dni) ale co mnie totalnie zdziwiło, to fakt iż dwa dni temu zaobserwowałam, ze szyjka sie nagle otworzyła i pojawił się bardzo rozciagliwy, przeźroczysty śluz, którego do tej pory u siebie po porodzie nie obserwowałam. Trochę to dziwne, bo pojawiło się to 33 dnia cyklu. A do tego kochaliśmy się z mężem dzień przed, więc się trochę przestraszyłam. Temperatura wczoraj była 36,7 a dziś 36,4. Nic nie kumam, czy ktoś mi pomoże?

ps.zapomniałam dodać, że karmię moją małą cały czas piersią. Od 6 miesiąca rozszerzam dietę o zupki i owoce, ale wciąż karmię często w dzień i 2 razy w nocy. Mała nigdy nie miała smoczka
ańa
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sierpnia 2005, o 09:14
Lokalizacja: opole

Postprzez kasiama » 5 sierpnia 2005, o 16:16

Wytłumaczenie tego śluzu "płodnego" z 33 dnia cyklu nie jest takie trudne: albo to nie był śluz, tylko pozostałości nasienia, albo cykl się kończy i za dzień lub dwa dostaniesz @. Wiele kobiet tak ma, że przy końcu cyklu szyjka nieco mięknie i pojawia się śluz, nawet rozciągliwy i przejrzysty. Jest to spowodowane specyficzną sytuacją hormonalną w tym czasie.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ańa » 6 sierpnia 2005, o 00:21

ale czy takie zachowanie szyjki i pojawienie się śluzu mam traktować jako dni płodne czy co? W poprzednim cyklu takie objawy pojawiły się na kilka dni przed okresem. Nie wiem jak mam to interpretować...

ale bardzo dziękuję za odpowiedź!!!
ańa
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sierpnia 2005, o 09:14
Lokalizacja: opole

Postprzez NB » 22 sierpnia 2005, o 12:01

Cykle po porodzie czesto tak wygladaja, ze moze wystepowac kilka skokow temperatury. Nalezy wowczas obserwowac sie i traktowac to jak czas przed owulacja.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron