Teraz jest 8 maja 2024, o 07:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ekologiczne karmienie piersią

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

ekologiczne karmienie piersią

Postprzez zielona » 28 czerwca 2005, o 09:30

Nie znalazłam lepszego miejsca, w którym mogłabym zamieścić ten temat, choć nie dotyczy on ściśle powrotu płodności.

Otóż wiele słyszę na temat, że ekologiczne karmienie jest bardzo korzystne dla zdrowia, psychiki i rozwoju dziecka, a także jego kontaktu z matką. Uważam argumenty, które podają zwolennicy tego typu karmienia za przekonujące i sama chcialabym w przyszłości karmić dziecko ekologicznie. Wiem jednak, że zdażają się sytuacje, w których karmienie wyłącznie piersią nie jest wskazane i matki decydują się na butelkę.
Moja Mamusia sama opowiadała mi, że kiedy karmiłą moją siostrę, miała tak słaby pokarm, że siostra jadła mnóstwo, ale chudła w oczach. Mamusia, przerażona, że dziecko zagłodzi, w końcu przestawiła sie na butelkę. W innej sytuacji słyszałam o przekarmieniu dzieciątka - dziecko ssąc wyłącznie pierś, znacznie przybierało na wadze, co cieszyło rodziców, bo tłuste=zdrowe, ale po kilkunastu latach okazało się, że dziecko musi poddać się terapii odchudzającej, bo tusza zagraża jego zdrowiu.
Moje pytanie brzmi: czy w takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest odstawienie dziecka od piersi? A może wystarczy zmiana diety matki? A może nic nie zmienniać, tylko zostawić sprawy własnemu biegowi - w końcu natura najlepiej wie, co robi i co jest dobre dla dziecka?



[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez NB » 28 czerwca 2005, o 11:06

Myślę , że przede wszystkim należy podejść do tematu spokojnie i intuicyjnie.
Wyrzucić na bok sterty poradników zostawiając sobie cienką książeczkę p. dr Nehring -Gugulskiej "Warto karmić piersią" - tam jest bardzo wiele cennych informacji na ten temat. Tym bardziej, ze pani Gugulska to doświadczona mama i lekarka.
Bywają różne sytuacje , jednak decydując się na ekologiczne karmienie trzeba być przygotowanym na karmienie dziecka w każdej chwili. Mogą być sytuacje, gdy trzeba położyć się z dzieckiem i karmić je np. co 15 minut. I tak przez kilka tygodni może być.
Normalna w miarę zdrowa kobieta jest w stanie wykarmić swoje dziecko.

Jest bardzo niewiele sytuacji gdy karmienie piersią nie jest wskazane (np. czynna gruźlica, zaawansowany nowotwór).

Polecam serwis www.laktacja.pl
Jeśli chodzi o tzw. słaby pokarm- pokarm zmienia się w ciągu całej doby (w nocy bardziej tłusty), zmienia się też w ciągu godziny (najpierw bardziej wodnisty z większą ilością laktozy aby napoić dziecko , potem przechodzi w bardziej treściwy i nim się dziecko najada. Bywa, ze matka karmi dziecko zbyt krótko (może przez złe przystawienie) i objawia się to słabym przybieraniem na wadze, zielonymi stolcami, kolką.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zielona » 1 lipca 2005, o 18:42

Bardzo dziękuję za odpowiedź!



[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron