Teraz jest 8 maja 2024, o 08:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak to jest z cyklami bezowulacyjnymi?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jak to jest z cyklami bezowulacyjnymi?

Postprzez Dysia » 17 czerwca 2005, o 13:34

Prawie 10 tygodni temu urodziłam córeczkę (to mój drugi poród). Mniej więcej 2 tygodnie temu zaobserwowałam u siebie uczucie śliskości, choć nie przypominało mi to śluzu płodnego jaki miałam przed ciąża. Nie był on tak bardzo ciągnący się i chyba nie do końca tak bardzo przejrzsty. Wydaje mi się, że przed ciążą w dniach płodnych śluzu było więcej. Trwało to ok. 4-5 dni. W sumie nie zwróciłam na to szczególnej uwagi, wydawało mi się, że są to bardziej początki upławów, jakie miałam zaraz po połogu, po pierwszym porodzie (choć wtedy były one obfitsze). Zastanowiło mnie to dopiero po kilku dniach, gdy zauwazyłam, że uczucie naoliwienia zniknęło.
Mierzenia temperatury jeszcze nie rozpoczęłam :?
Podejrzewam, że to znak, że rozpoczęły sie cykle, tylko zastanawiam się, czy to był już cykl z owulacją, czy narazie bezowulacyjny. Czy na podstawie tych obserwacji można to stwierdzić? Czy to za mało informacji? Czy cykl bezowulacyjny może być poprzedzony właśnie takimi dniami śliskości, czy wtedy raczej jest sucho? Czy nastąpi po takim cyklu miesiączka - krwawienie, czy po prostu może, ale nie musi?
Dodam jeszcze, że córeczke cały czas karmię tylko piersią, ale od 5 tygodnia życia dostaje smoczek.
Po pierwszym porodzie dostałam pierwszą miesiączkę po 3 miesiącach i o ile dobrze pamietam, to była ona raczej normalna. Każda następna była równo po 28 dniach i nie miałam problemu z rozpoznawaniem dni płodnych, a opierałam się tylko na obserwacji (temp. nie mierzyłam ze względu na nocne wstawanie do synka).

Nurtuje mnie to, bo w czasie tych śliskich dni raz współżyliśmy z mężem (był to nasz drugi raz po porodzie).
Dysia
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 czerwca 2005, o 12:48

Postprzez AniaL » 17 czerwca 2005, o 16:40

mimo wszelkich oznak owulacji , tzn: śluz i odczucie mokrości, podwyższona temp , bóle owulacyjne, może się zdazyć że woulacji nie bedzie. Dlatego uważam że trudno bedzie stwierdzić czy wystąpiła u Ciebie owulacja na podstawie niepełnego obserwowania śluzu. Poza tym słyszałam że dopóki karmi się piersią bardzo prawdopodobne jest nie występowanie miesiączek, ale oczywiście nie u wszystkkich kobiet tak jest.
Zacznij moierzyć temperaturkę to będzie Ci łatwiej zaobserwować i rozpoznać potencjalne dni płodne.
Pozdrawiam i gratuluje kolejnego dzidzisia, a swoją drogą to zazdroszczę.
AniaL
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 marca 2005, o 19:06

Postprzez NB » 21 czerwca 2005, o 13:07

W ksiażce "Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny"Kippleyów szeroko opisany jest powrót płodności po porodzie. W przypadku kiedy został podany dziecku smoczek należy liczyć się z szybszym powrotem płodności, choć też jest to sprawa bardzo indywidualna.

Jednymi z zasad postępowania są m.in. :
- traktowanie czasu bezmiesiączkowego jak I fazy, czyli współżycie co drugi suchy dzień, odczekanie 2,3 dni po dniu szczytu,
-rozpoczęcie mierzenia temperatury w momencie wystapienia plamienia lub zmiany śluzu na płodny- aby wykryć ewentualny okołoowulacyjny skok temperatury.


Uczucie naoliwienia jest jednym z symptomów płodności i nie należy lekceważyć takiego objawu.

Cykl rozpoczyna się w pierwszym dniu krwawienia miesięcznego .
W cyklu bezowulacyjnym może występować śluz o charakterze płodnym. O tym czy cykl był bez czy tez owulacyjny dowiemy się dopiero po jego zakończeniu czyli w pierwszym dniu kolejnej mieisączki.
Przestrzegam przed porównywaniem cykli sprzed porodu z tymi po porodzie, bo mogą znacząco się różnić.
Zachęcam też do prowadzenia obserwacji i zapisywania ich w celu dokładniejszej analizy.

Pozdrawiam !
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AniaL » 21 czerwca 2005, o 17:04

O tym czy cykl był bez czy tez owulacyjny dowiemy się dopiero po jego zakończeniu czyli w pierwszym dniu kolejnej mieisączki.


Na jakich zasadach rozpoznać czy cykl był owulacyjny czy nie w pierwszym dniu miesiączki???
AniaL
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 marca 2005, o 19:06

Postprzez NB » 21 czerwca 2005, o 19:01

W pierwszym dniu KOLEJNEJ miesiączki czyli wtedy gdy ten bezowulacyjny cykl się skończy a zacznie nowy. Uff... namieszałam :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AniaL » 23 czerwca 2005, o 22:46

A jak można rozpoznać, czy cykl był bezowulacyjny,w pierwszym dniu kolejnej miesiączki?? po czym to się poznaje???
AniaL
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 marca 2005, o 19:06

Postprzez AniaL » 27 czerwca 2005, o 17:10

czy ktos mi odpowie po czym to poznać?? Proszę
AniaL
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 marca 2005, o 19:06

Postprzez NB » 28 czerwca 2005, o 11:06

Jak masz zapisany cały cykl i on Ci się kończy to widać, ze nie było skoku temperatury .A więc cykl był bez owulacji.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron