Teraz jest 10 maja 2024, o 13:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

plamienie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

plamienie

Postprzez aaga » 12 stycznia 2005, o 15:37

witam przeczytałam że plamienie przed miesiączką nie jest normalną sprawą może wiązać się z endometriozą. W związku z tym zaczełam sie niepokoić jestem po laparoskopi miałam torbiel i oprócz tego niewielką endometriozę. Natomiast przed miesiączką mam plamienia czasami 3 dniowe lub jedno dniowe, więc kiedy mam liczyć pierwszy dzien cyklu od pojawienia sie plamienia czy od normalnego krwawienia??????????? :cry:
aaga
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 16 grudnia 2004, o 17:54

Postprzez dzolka » 12 stycznia 2005, o 19:38

Za początek cyklu przyjmuje się pierwszy dzień plamienia. Było już kiedyś takie pytanie, odpowiedź znajdziesz tu:
http://www.lmm.pl/forum/viewtopic.php?t=413 :-)
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez mila » 25 lipca 2006, o 16:34

A to ciekawe, to wszystkie 6 dotychczasowych cykli (i wczesniejszych branych pod uwage do ustalenia przedziału trwania cykli) sa do bani?!
Rok temu musialam brac tabl. anty. przez pol roku i wlasnie mialam pierwszes pytanie, co to znaczy =zaczac brac pierwszego dnia = kiedy ja nie wiem, kiedy tak naprawde jest ten poczatek: kiedy plamie, czy kiedy to juz jest wyrazna krew (najczesciej drugiego dnia razem z cala rewelacja - oslabieniem i bolami). I uslyszalam,ze w pierwszy dzien z prawdziwa krwia.
Ha! W takim razie moje okresy znowu (mimo tabl, wiadomo) trwaja do 10 dni!rewela po prostu. A jak nie liczyc plamienia 1 dz przed, kiedy jeszcze czuje sie normallnie i jakiegos ostatniego czy 2 to wyjdzie te odwieczne 7 ;(

to juz glupia jestem. Przeciez i w obserwacjach niby zly dzien przyjmuje jako pierwszy. super po prostu... to jeszcze raz przepisywac? Beznadzieja, nic na te plamienia nie pomaga, zadne magnezy i wapna :(((
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez Lucja » 26 lipca 2006, o 07:52

Mila, mnie kiedyś ginek powiedział, że pierwszy dzień krwawienia to właśnie wtedy gdy jest mocny :oops: a małe krwawienie przed dzień nie liczymy, to może jednak można i tak :wink:
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

plamienie

Postprzez grak » 26 lipca 2006, o 14:23

Miałam endometriozę, miałam plamienia przed krwawieniem. Moja lekarka kazała mi jako pierwszy dzień cyklu brać pierwszy dzień krwawienia.
grak
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 lutego 2006, o 11:59

Postprzez Edwarda » 26 lipca 2006, o 14:37

Cytat z książki J. Rotzera Sztuka planowania rodziny s. 34:
"Przed rozpoczęciem miesiączki u niektórych kobiet może wystąpić lekkie krwawienie lub brązowawa wydzielina. Dla większości kobiet nie oznacza to jeszcze pierwszego dnia miesiączki, jeżeli utrzymuje się u nich jeszcze wysoka temperatura. (...) Wyraźne pojawienie się krwawienia oznacza pierwszy dzień nowego cyklu, nawet gdyby nadal utrzymywała się wyższa temperatura. U niektórych kobiet występuje skłonność do obniżania się temperatury dopiero w trakcie trwania miesiączki."
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron