Teraz jest 22 maja 2024, o 01:14 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR a praca na zmiany

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Postprzez Antonia » 25 grudnia 2004, o 22:43

Aniu, szczegółów dotyczących NPR przy pracy na zmianach nie znam, bo ja mam pracę w stałych godzinach :lol: ale odsyłam do "Domowego kursu NPR". Jest tam poruszony ten problem. Wiem, że są kobiety, które świetnie sobie radzą z NPR przy pracy zmianowej. Myślę, że kilka dziewczyn na tym forum napewno sie odezwie by Ci pomóc. Cierpliwości.
Co do "wybryków" o których piszesz... wiem, że nie jest to łatwe, rzeczywiście może się to kłócic z chrześcijańską moralnością . Sporo na ten temat znajdziesz tez na forum. Trzeba trochę "pszparać" i poczytać. Wszystkiego dobrego :!:
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Re: NPR a praca na zmiany

Postprzez dzolka » 25 grudnia 2004, o 22:47

Anka, ja nie mam problemu z pracą na zmiany i niewiele chyba Ci pomogę, ale kiedyś czytałam gdzieś że aby zmierzyć temperaturę, wystarczy minimum trzygodzinny sen, więc myślę że mimo że pracujesz na zmiany, możesz prowadzić czytelne obserwacje i "wyłapać" płodne dni aby je wykorzystać (jeśli chcesz zajść w ciążę) lub ominąć (jeśli chcecie czekać z poczęciem). Poza tym na obserwacje cyklu nie składa się tylko pomiar temperatury ale też śluz i szyjka, a na to chyba praca na zmiany nie ma duzego wpływu... bądź co bądź, jeśli pracujesz w ten sposób już jakiś czas, to twój organizm chyba się już do tych zmian przyzwyczaił ;-)

Anka napisał(a): Na razie staramy sie wytrzymac jak najdluzej pieszczac sie (orgazmy rowniez wchodza w rachube)- choc rowniez mam mnostwo watpliwosci czy mozemy przystapic do Komunii po takich wybrykach?????


O tym możesz porozmawiać w innych tematach na podforum o problemach związanych z NPR :-)
pozdrowienia
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Antonia » 25 grudnia 2004, o 22:49

I jeszcze jedno. Nie wymagaj od siebie wszystkiego natychmiast. To dobry znak, że skłaniasz sie ku NPR. Początki moga byc trudne, ale warto. Życzę wytrwałości.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez misiacz » 28 grudnia 2004, o 14:31

Zajrzyj do kursu internetowego NPR http://www.lmm.pl/npr/kurs/16.html

Na pewno więcej informacji na temat stosowania NPR przy pracy na zmiany znajdziesz w książkach, np. w "Sztuce naturalnego planowania rodziny" Kippleyów (można kupić w księgarni www.rodzinna.pl)

Sama nie pracuję na zmiany, ale z tego co wiem, najważeniejsze by temperaturę mierzyć po co najmniej 3-godzinnym śnie, do tego na pewno musisz obserwować śluz (tego praca na zmiany nie zakłóca) i pewnie dobrze byłoby gdybyś spróbowała badać szyjkę macicy (tego też praca na zmiany nie zakłóci) - info znajdziesz w kursie internetowym i na forum temat szyjki też wielokrotnie się pojawiał.

O Personie też już chyba było na forum - nie wydaje mi się, żeby była konieczna - wystarczą metody tradycyjne, czyli obserwacja śluzu, szyjki i tempki, które prawie nic nie kosztują.
W ogóle o testerach płodności (także o Personie) możesz poczytać na http://www.lmm.pl/npr/testery.html

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron