Teraz jest 22 maja 2024, o 04:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prosze o pomoc w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

prosze o pomoc w interpretacji

Postprzez Haniek » 21 grudnia 2004, o 00:37

jestem początkującą npr-owiczką :D .od trzech miesięcy prowadze obserwacje.poprzednie cykle mialy dlugosc 32 i 38 dni ( zwylke sa nieregularne do 57 dni).oto dane nowego cyklu:
Dzień 1do 9 -@
10- 36,45 II
11- 36,5 II
12- 36,45 II
13- 36,5 II
14- 36,97 II-przeziebienie
15- 36,85 II-przeziebienie
16- 36,85 II-przeziebienie
17- 36,7 n,p -przeziebienie
18- 36,8 n,p -przeziebienie
19- 36,62 n,p -przeziebienie
20- 36,5 II
21- 36,5 śl ,m
22- 36,5 r,sl
23- 36,3 n,l
24- 36,4 r,sl
25- 36,4 r,sl
26- 36,4 r,sl
27- 36,4 r,sl
28- 36,4 w,sl
29- 36,4 w,sl
30- 36,5 r,p
31- 36,71 r,n
32- 36,8 r,n
33- 36,69 r,p
34- 36,67 r,p
35- 36,65 r,p
36- 36,5 r,p
37- 36,6 r,p,bp
38- 36,6 l,n,p,bp
39- 36,5 r,n,wo,bp
40- 36,9 n,l,pc,bp
41- 36,7 n,l,pc,bp
42- 36,71 n,r,pc,bp
43- 37,0 n,r,l,bp
44- 36,9 n,l,bp
45- 36,88 n,l,r,bp
zastosowane ozaczenia:II-sucho, n-nieprzejrzysry , r-rozciągliwy,wo-wodnisty, i-lepki, pc-przyczepny,
sl-slisko.bp-bolesne piersi. :oops: doprawdy nie wiem jak interpretować ten cykl :?: .z poprzednimi dwoma nie miałam większych problemów.może żle oznaczam śluz,ale tych temperatur to juz nie rozumiem, bo to nie trzyma się kupy. Dodam, że temp. mierze zawsze o stałej porze(6 godz.)w odbycie, po średnio 6 godzinnym śnie. Dziękuje za każdą pomoc.
Haniek
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 października 2004, o 23:57

Postprzez wika » 21 grudnia 2004, o 09:52

no cóż przeanalizowałam Twój wykres i jesli bysmy brali pod uwage temp. to ewidenty jej skok nastapił 30 dnia cyklu i kolejne temp. utrzymuja się na podwyzszonym poziomie w stosunku do 6 nizszych jakie były od 24 do 29 dnia cyklu.Tych wczesniejszych wyzszych nie bierzemy pod uwagę ze wzgledu na przeziębienie. Natomiast jesli chodzi o sluz to z tego co opisujesz w ogole sie go nie da zinterpretować, nie wiem jak wygladała obserwacja śluzu we wczesniejszych Twoich cyklach ale jesli jego przebieg był prawidłowy to obecny jego obraz został zakłócony z powodu Twojej choroby.Nie piszesz czy i jakie leki zażywałasz, czy zażywasz bo może one są odpowiedzialne za taki obraz sluzu. I tak np. wszystkie syropy rozrzedzające wydzielinę w drogach oskrzelowych mogą się przyczynić do przedłużenia występowania śluzu o cechach płodnych...
Nie wiem czy jesteś mężatką, jesli tak to zachecam do obserwacji szyjki bo w takich sytuacjach kiedy sluzu nie mozemy brac pod uwagę (zakładam ze jego obraz zakłócony jest przez chorobę i przyjmowanie leków) wraz z temperatura może nam pomóc w prawidłowej interpretacji cyklu.
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez Gość » 21 grudnia 2004, o 13:11

Jeśli chodzi o śluz, to ten może być zakłócony, ale jaki masz model PMN? Tzn. czy masz wilgotno cały cykl, czy przed i po czasie płodnym sucho? Jesli masz cały czas wilgotno, to trezba si.ę nauczyć rozróżniac rodzaje tej wydzieliny.
Zastanawiam się, (bo sama mialam ten dłuuugo problem), czy umiesz odróżnić śluz bardziej od mniej płodnego. Śluz jako że w większości składa sie z wody zawsze się ciut rozciaga, ale piszesz, że jest jednocześnie lepki i rozciągliwy, a to cechy dwóch różnych rodzajów śluzu.
Śluz bardziej płodny jest rozciągliwy, śliski, przejrzysty
śluz mniej płodny (ja mam takie coś do końca cyklu) jest mętny, lepki, rwawie się przy rozciąganiu (czy to masz na myśli pisząc: przyczepny?)
Ostatnio mnie ktoś oświecil, że nie chodzi o jakąkoliwek rozciągliwość przy oznaczaniu dnia szczytu, ale o największą.
Poza tym bolesnośc piersi też wskazywalaby na czas po owulacji, ale to tylko dodatkowy wskaźnik i musialabyś wiedzieć, czy u Ciebie tak jest typowo.
Gość
 

Postprzez kasiama » 23 grudnia 2004, o 16:30

9 dni jak na @ to długo, dlatego polecam brać magnez+wit.B6. Prawdopodobnie pomoże też przy cyklech nieregularnych. Ponadto warto zadać sobie kilka pytań (w związku z nieczytelną i bardzo długą fazą śluzową):
-za mało snu? (ważne, by sen zaczynał się przed północą)
-czy byłaś u ginekologa, może nadżerka?
-bielizna ze sztucznych tworzyw?
-noszenie ciasnych spodni?
-stosowanie perfumowanych mydeł czy płynów do higieny intymnej?

Na tak długą fazę śluzową jest jeszcze jeden sposób: od początku cyklu silnie zaciemnić sypialnię, kiedy pojawi się najlepszy u ciebie śluz szyjkowy, można wprowadzić nieco światła (np. lekko odsunąć zasłonę) na 5 dni, potem znowu zaciemnić. Chodzi o to, że nasza szyszynka zaczyna wariować, kiedy w nocy nie na nocy, tzn. nie jest całkiem ciemno. W ciemności szyszynka wytwarza melatoninę, która działa nasennie i ma wpływ na regularność cykli.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Haniek » 23 grudnia 2004, o 23:39

Dzieki za wskazówki.jestem dopiero początkująca w tej dziedzine,byc moze żle odczytuje rodzaj śluzu,choc w poprzednich dwóch cyklach bylo wszystko jasne.temperatura nadal utrzymuje sie w okolicach 37 sopni,dzis spadla do 36,8. bolesnosc piersi w poprzednich cyklach utrzymywala sie tak na 13dni w pierwszym i 5 dni w drugim cyklu przed@. do dlugości @ wliczam dni z lekko zabarwionym na rożowo śluzem(tj,. 2 dni przed i dwa po krwawieniu).co do leków to zapomnialam dodac ale w międzyczasie piłam syrop wykrztuśny(po przeziębieniu troche mnie kaszel dręczyll).ponadto biore Vigor, ginkofar(na krążenie) i esceven.dodaję ,że jestem jeszcze panną(ciąża wykluczona).jestem bardzo wdzięczna za pomoc.
Haniek
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 października 2004, o 23:57


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron