Teraz jest 28 marca 2024, o 18:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Śluz, śluz, śluz - bez końca

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Śluz, śluz, śluz - bez końca

Postprzez saabena » 26 lipca 2015, o 18:15

Witajcie.
jestem - rzekłabym - weteranką obserwacji cyklu, bo robię to od 22 roku życia, a obecnie mam 44 lata.
Dotychczas wszystko szło idealnie - piękny czytelny śluz szyjkowy, piekny wyraźny skok temperatury.
Biorąc pod uwagę, że korzystaliśmy tylko z fazy niepłodności poowulacyjnej czułam się 100% pewnie i komfortowo - w ciążę nie mogę zajść z powodów wszelkich możliwych.
Od 3- 5 cyklów coś mi się pochrzaniło ze śluzem - śluz o cechach płodnych obserwuję z 1 dniowymi przerwami właściwie do 5 - 6 dni po skoku temperatury. Niby nie jest to idealny dla mnie śluz płodny, ale pewne cechy śluzu płodnego posiada. Po skoku niby cały dzień odczuwam suchość, a tu nagle pojawia się śluz. Nie jest to zwiazane z żadnymi znanymi mi czynnikami mogącymi wpłynąć na pojawienie się śluzu.
Jestem wykończona nerwowo i zaczynam powątpiewać w NPR. Jak pisałam - ciąża nie wchodzi w rachubę, mąż robi się zły, ja czuje się coraz bardziej niepewnie.
Czym mogę sobie pomóc? Testy owulacyjne (nie byłoby problemu z zaopatrzeniem, ale czy testy owulacyjne te "sikane" można używać w celu anty a nie pro?) ? Mikroskop? Co mam robić, zanim się wykończę?
saabena
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 kwietnia 2009, o 08:05

Re: Śluz, śluz, śluz - bez końca

Postprzez 30tka marchewka » 16 sierpnia 2015, o 16:04

witaj.
Pózno ale moze ci się przyda moja odp. Jakie metody NPR stosujecie piszesz o śłuzie, badasz tempkę, ile dni trwają twoje cykle. Nie wiem dlaczego nikt nie odpisał ale moze zajrzyj na opracowania dot. zasad dla premenopauzy sa podobne jak przy okresie poporodowym...
Po dobrze wyznaczonej III f. wg zasad swojej metody, którą stosujesz w czasie niepłodności poowulacyjnej ignorujesz śluz o cechach śłuzu płodnego.
Dobrze trzymać się zasad jak chcecie uniknąć poczęcia, kazde odstępstwo daje większe prawdopodobieństwo pomyłki.
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: Śluz, śluz, śluz - bez końca

Postprzez niezapominajka89 » 4 listopada 2015, o 13:08

30tka marchewka napisał(a):witaj.
Pózno ale moze ci się przyda moja odp. Jakie metody NPR stosujecie piszesz o śłuzie, badasz tempkę, ile dni trwają twoje cykle. Nie wiem dlaczego nikt nie odpisał ale moze zajrzyj na opracowania dot. zasad dla premenopauzy sa podobne jak przy okresie poporodowym...
Po dobrze wyznaczonej III f. wg zasad swojej metody, którą stosujesz w czasie niepłodności poowulacyjnej ignorujesz śluz o cechach śłuzu płodnego.
Dobrze trzymać się zasad jak chcecie uniknąć poczęcia, kazde odstępstwo daje większe prawdopodobieństwo pomyłki.


Zgadzam się całkowicie. Trzeba bardzo dobrze poznać swój organizm i jak to powiedziała #30tka marchewka trzymać się zasad. Co do temperatury to ważny jest precyzyjny termometr, jak np. GERATHERM® OVU CONTROL. Do tanich nie zależy, ale jest dokładny i szybki. No i najważniejsze to pozytywne nastawienie. Pozdrawiam.
niezapominajka89
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 października 2015, o 09:10

Re: Śluz, śluz, śluz - bez końca

Postprzez 30tka marchewka » 5 listopada 2015, o 21:00

Dobry termometr to podstawa. Dobre nawyki z obserwacji bardzo cenne. Trzymanie sie reguł wymuszona konieczność :)
Powodzenia.
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: Śluz, śluz, śluz - bez końca

Postprzez marise » 4 marca 2016, o 23:13

Skoro jeden mankament wpłynał na twoj niepokój to poszło jak lawina na zaburzenia w tym- tak działa stres. A z drugiej strony jesteś w takim wieku, że raczej dni płodne mogą zanikać nie oszukujmy się
_____________
ogłoszenia towarzyskie typy sportowe biała cegła
Ostatnio edytowano 8 maja 2016, o 23:28 przez marise, łącznie edytowano 1 raz
marise
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 marca 2016, o 23:09

Re: Śluz, śluz, śluz - bez końca

Postprzez panna_Kwietna » 30 marca 2016, o 13:45

Prawda jest taka, że nawet regularny cykl może się łatwo zaburzyć -- ot, wystarczy wyjechać w podróż albo przeżyć jakiś duży stres. Znalazłam fajny artykuł o objawach płodności, może komuś się przyda ;) http://www.biomedical.pl/ciaza/dni-plodne-70.html
panna_Kwietna
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 marca 2016, o 13:28


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron