Teraz jest 28 marca 2024, o 18:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy to niepłodny śluz?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Czy to niepłodny śluz?

Postprzez Mysza » 27 lipca 2014, o 06:34

Czy dzień, w którym wystąpił śluz "kaszkowaty", lepki, biały, który pojawił się 3 dnia wyższych temperatur (osiagniety wymagany skok), JEDNORAZOWO JAKO WYDZIELINA KTÓREJ TOWARZYSZYŁA TEŻ WODNISTA WYDZIELINA (zrobiło się mokro na majtkach, a wśród tej mokrości byl tylko ten kaszkowaty śluz), mogę traktować jako niepłodny? Trzy dni poprzedzające to zdarzenie nie było śluzu ani odczuć śluzowych.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez aleksandra1213 » 28 lipca 2014, o 13:47

Jak dla mnie byl to sluz plodny, bynajmniej ja jesli czuje ze jest "mokro" a śluz rozciąga sie w palcach jest to śluz płodny. Śluz niepłodny jest gęsty i nie rozciąga sie w palcach.Płodny śluz przypomina białko jajka kurzego a nieplodny żołtko. A sprawdzasz tez szyjke?
aleksandra1213
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lipca 2014, o 17:44

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez Mysza » 29 lipca 2014, o 14:40

Z tym, że był to typowo niepłodny śluz, kaszkowaty a nie rozciągliwy, któremu towarzyszyło odczucie (i namacalna) wilgotność. Po tym zdarzeniu występuje już tylko tradycyjny niepłodny. Nigdy nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Szyjki nie sprawdzam.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez aleksandra1213 » 29 lipca 2014, o 22:13

hmm to dziwne to odczucie wilgotnosci , a mogę spytac czemu nie sprawdzasz szyjki? Jak dla mnie po 2 porodach najlepszy sposob:) :D
aleksandra1213
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lipca 2014, o 17:44

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez Mysza » 29 lipca 2014, o 22:54

Po prostu nie przyjęła się ta metoda u mnie. Jak dla mnie nie była wystarczająco czytelna (po porodzie też próbowałam, ale szyjka wprowadzała tylko zamęt) i mało komfortowa.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez aleksandra1213 » 30 lipca 2014, o 00:00

kurcze mi taka sytuacja sie nie zdarzyla dlatego ciezko mi powiedziec hmm a wczesniej juz mialas takie sytuacje?
aleksandra1213
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lipca 2014, o 17:44

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez Mysza » 30 lipca 2014, o 09:06

Ola, chyba nie czytasz postów zbyt uważnie ;)
Zazwyczaj radzę sobie z interpretacją, ale to zdarzenie zbiło mnie z tropu, stąd mój post. Widocznie to jakiś niespodziewany wybryk natury :)

Ten cykl był w ogóle niestandardowy. Właśnie się zakończył ;)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez aleksandra1213 » 31 lipca 2014, o 23:38

Jej faktycznie:) Chyba to przez zmęczenie przy 2 dzieci czasem czytam i nie koduje inf ajj dobrze ze juz wszystko sie wyjasnilo:) ja nie mam jeszcze @ po porodzie 8 msc i stosuje tylko metode szczytu i u mnie pojawia sie taki sluz po stosunku ale o z wiadomych przyczyn:) :twisted:
aleksandra1213
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lipca 2014, o 17:44

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez justwa » 1 sierpnia 2014, o 00:52

Nie rozumiem... po śluzie da się rozpoznać?
justwa
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sierpnia 2014, o 00:44

Re: Czy to niepłodny śluz?

Postprzez Mysza » 2 sierpnia 2014, o 23:11

Justwa, jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, to ukonkretnij pytanie.

Ola, u mnie po porodach przy powrocie płodności było widać różnicę w jakości śluzu. Trzymam kciuki, żebyś też zauważyła. Nie zazdroszczę ci tego czasu przed powrotem cykli... Mnie ten czas u mnie nieco stresował... Ale jak widać, w normalnym cyklu też są sytuacje niepewne i jakoś się z tym żyje :D
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron