Teraz jest 28 marca 2024, o 19:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

plamienie na początku fazy wyższych temperatur

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

plamienie na początku fazy wyższych temperatur

Postprzez angel » 4 czerwca 2014, o 22:01

Kochani, witam,już5 lat tu nie zaglądałam. Teraz piszę z nadzieją na odpowiedź :D
Genaralnie cykle mam dłuższe, ale mam fazę wyższych temperatur w normie - nie za długą ale ok 12 dni. Poprzedni cykl, ze względu na stres - tak podejrzewam- był bardzo długi (az 48 dni), ale owulacja była, choć długo na nią czekałam.
Zaś w tym cyklu śluz rozciąglwy był od 13 do 17 dnia cyklu (taki baardzo rozciągliwy) Wtedy temp. była 36,5 - 36,6- tak mam zwykle w II fazie.
18 dc skoczyła na 36,8, a śluz nieco zgęstniał.
Potem 19 dc 36, 55???, i śluz lepki,
a 20dc 36,9, 21 dc 36,85, śluz lepki, ale lekkie plamienie czerwone, potem lekko zbrązowiaało. Kiedy zobaczyłam czerwone, myślałam ,że może poprzedniego dnia uraziłam się przy badaniu szyjki.
22dc 36,85 - nadal lekkawe plamienie,
23 dc 36, 9 i lekkie brunatne slady na podpasce ( zakładam w razie czego).
Czyli od 6 dni nie mam juz tego śluzu jak białko.
Bolą mnie tez piersi (jak przed okresem i brzuch dość nabrzmiały - tak mam zawsze gdy jajeczkuję. Tęsknimy bardzo za sobą z mężem i się ucieszyłam,że już III faza, atu masz ci los!. Ale myślałam, że to plamienie okołoowulacyjne, ale ono raczej powoulacyjne.
I dziwny ten pojedynczy spadek temp. w 19 dc. Zdarzało mi się juz kiedyś tuż przed okresem kilka dosłownie dni plamić, ale zwykle od razu krwawię. CZY JESTEM W III FAZIE? A może to nadal stres- sesja, obrona pracy dyplomowej, praca, dwoje dzieci. MAm tez za mały magnez - przynajmniej 2 miesiące temu, więc biorę suplement magne B6. Trochę się tego nazbierało.
Razem z mężem czekamy na odpowiedź
angel
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Re: plamienie na początku fazy wyższych temperatur

Postprzez angel » 7 czerwca 2014, o 22:45

Witam , juz dziś 26 dc i plamienia nie ma , maleńkie zabrudzenie. Czy to mogłobyć okołoowwulacyjne. 25 dc 37, 7 i dziś 37,75. A śluz gęsty od wczoraj, szyjka twarda. Chyba jednak będę wkrótce miała okres? wyższych temperatur już 9 ( w tym ten jeden spadek. Co myślicie?
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Re: plamienie na początku fazy wyższych temperatur

Postprzez Barbarossa » 27 czerwca 2014, o 19:14

Z informacji, jaką podałaś na 99% mogło to być plamienie okołoowulacyjne. Takie krwawienie może zamaskować śluz i dać przeświadczenie że zaczął się okres. Szczyt śluzu, jeśli coś takiego wystąpi przypada na ostatni dzień takiego krwawienia, jeśli przed nim był śluz BJ a po nim śluz gęsty. Te wyższe temp. nie bierzemy jako wyższe, ale jako przedwczesne wyższe( tak jest u Roztera z którego korzystam) Po krwawieniu, który u Ciebie prawdopodobnie jest szczytem śluzu szukasz 3 wyższych temp. które są wyższe od 6 niższych przed tymi wyższymi, które były podczas krwawienia. 3 dnia lub 4 dnia wyższych temp. zaczyna się faza III. Skoro krwawienie ustało, śluz zgęstniał i szyjka stała się twarda, to wchodziłaś w fazę III. Ale może być też inna przyczyna- permanentny stres. Miałam tak gdy robiłam prawko, cykl trwał 22 dni, egzamin miałam w na początku fazy III i trwała ona 6 dni, po czym spadła temp. i dostałam okres. Jeśli stres masz w fazie I to się cały cykl wydłuży, bo faza wyższych jest raczej stała 12-16 dni. Natomiast jak w III fazie, to szybciej można dostać miesiączkę.
Przesyłam w linku ten cykl, może się otworzy. A jak nie, to cóż mogę powiedzieć, cierpliwie czekaj aż się sytuacja uspokoi i zażywaj magnez, olej z wiesiołka polecam i dużo wody i przede wszystkim uśmiechu:)
https://iner.home.pl/rn/menu/calc/graph ... =417428745
Barbarossa
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 marca 2014, o 10:58


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron