Teraz jest 28 marca 2024, o 12:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Luteina a NPR

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Luteina a NPR

Postprzez mala_mi88 » 27 marca 2014, o 17:57

Witam Was serdecznie,
Jestem tutaj nowa. Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z NPR. Od tego cyklu po miesiączce a więc trzeci aktualnie dzień obserwuję śluz i mierzę temperaturę rano w pochwie ( termometrem rtęciowym). Wybrałam metodą Rotzera , przeczytałam wiele stron o tej tematyce, aktualnie czekam jeszcze aż dojdzie podręcznik Rotzera.
Mam 25 lat i jestem mamą 3,5 letniego chłopca. Moje miesiączki są bardzo a to bardzo nieregularne, były takie przed zajściem w ciąże- wcześniej mi mówiono że uregulują się po porodzie, lecz niestety tak się nie stało. Nadal miesiączkuję co 4 miesiące i mam dwa razy pod rząd okres albo tylko raz.
Udałam się ostatnio do Pani ginekolog i ta zaleciła mi branie luteiny od 15dc przez 10 dni pod językowo- na noc tabletkę. I tak mam robić przez pół roku. Wtedy dalej zobaczymy czy po tym leczeniu moje miesiączku znowu wpadną w rytm comiesięczny. Dodam że w lutym dostałam miesiączkę oraz w marcu zaraz i miałam cykl 29. Tak więc bardzo chciałabym żeby ten stan się utrzymywał.
Stąd moje pytanie, czy jak będę zażywać luteinę od 15dc to czy jest sens robienia wykresów i ich interpretowania? Czy te wykresy nie będą nagięte? Chodzi mi dokładnie o to czy będę w stanie dobrze określić 3 temperatury wzrostowe po szczycie śluzu i czy wyznaczony w ten sposób okres niepłodny będzie tak naprawdę niepłodny? Nie ukrywam że zależy mi obecnie na odciągnięciu w czasie poczęcia drugiego dziecka. Tak więc chciałabym móc w pełni zaufać tej metodzie w fazie poowulacyjnej. Ile należy zrobić wykresów cyklu by móc korzystać z fazy poowulacyjnej bezpłodnej?
Nie będę ukrywać że nieznajomość tego co obecnie dzieje się w moim organizmie, oraz małe zaufanie do prezerwatyw sprawia że zbliżenia pełne zawsze kończą się dla mnie strachem i nie mogę odblokować się w 100%. Zdecydowałam się na NPR gdyż myślę że kontrola nad moim organizmem, tym co w nim obecnie zachodzi da mi taką pewność że mogę np. w fazie poowulacyjnej w pełni cieszyć się zbliżeniami z mężem bez strachu przed ciążą.

Bardzo chciałabym liczyć na Waszą pomoc i to że jak będę miała jakiekolwiek pytania , nawet takie które wydadzą się Wam proste i śmieszne to mnie zrozumiecie i pomożecie :)
Pozdrawiam
mala_mi88
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 marca 2014, o 17:55

Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron