Teraz jest 28 marca 2024, o 15:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Prośba o interpretację

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Prośba o interpretację

Postprzez Dominika » 22 lutego 2014, o 22:49

Witam serdecznie.
Może zacznę od tego, że jestem tu nowa. Przeczytałam książkę "Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny". Przeczytałam także wiele wątków na tym forum, żeby zaczerpnąć dodatkowej wiedzy. Mam jednak małe wątpliwości.
Właśnie odstawiłam pigułki, po 16 latach ich stosowania. To jest mój pierwszy cykl po odstawieniu, zapiski zaczęłam wprowadzać po ostatniej pigułce. Poniżej przedstawiam moje obserwacje: Obrazek

Temperatura mierzona o 5:30 w pochwie termometrem owulacyjnym Geratcherm.

1.Miałam na początku tego cyklu lekkie przeziębienie, a teraz mam katar, ale myślę, że to nie wpłynęło na temperaturę. Czy też tak sądzicie?
2. Odczucia śluzu: raczej cały czas wilgotno, tylko 24dc czułam mokro, ale nie jestem tego do końca pewna.
3. Cechy śluzu. No tu jest problem, bo wydaje mi się, że on cały czas jest mniej płodny: biały, lekko grudkowaty, lepki, nierozciągliwy. Tylko 17 i 19 dc był troszkę rozciągliwy, ale tylko na ok. 1 cm i od razu się rwał. Stwierdziłam więc, że jest L. Natomiast od 26-28 dc troszkę się zmienił: jest jak biały krem. Ale oczywiście oznaczyłam go L.
4. Szyjka. No to jest całkowity kosmos. Żadnego oznaczenia nie jestem tutaj pewna. Wysokość szyjki jeszcze umiem jakoś określić, ale jej miękkość czy twardość to już trudniejsza sprawa. Oznaczenie T/M oznacza, że szyjka twarda, ale już zaczyna mięknąć. M/T – miękka, ale już zaczyna twardnieć. Mam wrażenie, że moja szyjka nie mięknie na całej powierzchni, tylko po kawałku robi się coraz bardziej miękka. Tak jakby miękła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Stąd ten mój opis T/M. Czy wy też tak macie?
Zauważyła, że kiedy szyjka w 18 dc zmiękła, to wydawało mi się także, że jest otwarta i w 17 i 19 dc zauważyłam tę lekką rozciągliwość. Nie umiem tutaj oznaczyć dnia szczytu. Czyżby ten jedyny dzień 24?

Moja interpretacja:
- Nie wiem, czy w ogóle patrzeć na śluz, bo wydaje mi się, że z niego nic nie wynika;
- Patrząc na szyjkę wynika, że najbardziej miękka i otwarta była 18 dc. Biorąc pod uwagę, że tu niczego nie jestem pewna, czy można na tej podstawie przyjąć jakiś dzień szczytu? I tak szybko otwarta i miękka przed wzrostem temperatury?
- Czy mogę w jaki sposób przyjąć, że owulacja już była?
- Czy mogę tutaj przyjąć regułę temperaturową?
- szóstka przedwzrostowa: 20-25 dc;
- PN: 36,65;
- PW: 36,85;
- Zakładając, że temperatura będzie rosnąć, to muszę czekać na cztery kolejne niezakłócone temperatury, z czego trzy ostatnie muszą być na poziomie co najmniej PW. Czy mam czekać, aż pojawią się cztery temperatury wyższe od PN i 3 ostatnie z nich będą na poziomie co najmniej 36,85, czy nic tu się nie da wyczytać, założyć i zinterpretować.

Uff, się rozpisałam – przepraszam. Jeżeli ktoś wytrwał do końca i może mi pomóc coś z tego wyłuskać, to bardzo proszę.
Dominika
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lutego 2014, o 10:24

Re: Prośba o interpretację

Postprzez Dominika » 25 lutego 2014, o 10:05

Witam raz jeszcze. Wklejam zdjęcie, jak sytuacja się rozwija:
Obrazek
29 dc przeżyłam bardzo duży stres, płakałam wieczorem i miałam przez to ciężką noc. Temperaturę z 30 dc oznaczyłam na dole znakiem "z" - zakłócenie, ale nie wiem, czy to jakoś wpłynęło na temperaturę.

Proszę, pomóżcie :-( Czy tutaj można gdzieś wyznaczyć dzień szczytu, czy powinnam zastosować regułę temperaturową i jeszcze czekać? Niby taki ładny tu jest ten skok, ale boję się wyznaczyć czas niepłodności poowulacyjnej.
Czy ktoś pomoże zinterpretować?
Dominika
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lutego 2014, o 10:24

Re: Prośba o interpretację

Postprzez Dominika » 27 lutego 2014, o 09:58

I ostatnia część tego wykresu:
Obrazek

25dc jeszcze miałam śluz, ale był on lekko różowy, 26 dc lekkie krwawienie, a 27 dc już silne krwawienie.
Czy 25 dc mogę przyjąć za pierwszy dzień nowego cyklu?
Spróbowałam tutaj poprowadzić linie PN i PW. Dalej nie wiem, gdzie dokładnie wyznaczyć dzień szczytu i czy tu w ogóle była owulacja. Jeśli tak, to czy faza III może być taka krótka?

Odpowiedzcie proszę. Może to też będzie pomoc dla innych użytkowników.
Dominika
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lutego 2014, o 10:24

Re: Prośba o interpretację

Postprzez magna » 27 lutego 2014, o 14:32

Pierwszy dzień nowego cyklu bym przyjęła tego dnia, którego pojawiło się krwawienie. Różowy śluz zaliczyłabym do poprzedniego cyklu. Po 16 latach stosowania tabletek trudno oczekiwać, że od razu będzie normalny wykres, owulacja i długa faza III. Niestety teraz musisz być cierpliwa. Wydaje mi się, że z grubsza dobrze interpretujesz, ale możliwe, że owulacji w ogóle nie było, a faza III powinna się wydłużać z czasem.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Prośba o interpretację

Postprzez Barbarossa » 15 marca 2014, o 11:42

Moja droga

Szczyt śluzu wg Twoich obserwacji wypadł w dniu 24 (prawdopodobnie, ponieważ niewiadomo jak ten śluz wygląda w Twoim przypadku). Śluz płodny to śluz przypominający białko jaja kurzego, rozciągliwy, przejrzysty z białym nalotem. Śluz jak klej, dający uczucie wilgotności, biały, mleczny, mętny czy żółty to śluz typu mniej płodnego. Z karty wywnioskowałam, że masz zaburzony objaw śluzu, nie ma typowego okresu 5-7 dniowego ze śluzem płodnym, mokrością czy śliskością. Ale to jest wynikiem stosowania antykoncepcji hormonalnej, która wysusza śluz. Nie mniej jednak nie poddawaj się zniechęceniu, należy podejść do NPR stopniowo przyzwyczajając się i ucząc krok po kroku. Skok jest od 26 dc. III faza niepłodności bezwzględnej zaczyna się 3 dnia jeśli jest spełniony warunek 0,2 stopnia powyżej linii podstawowej (PN). Jeśli nie, a w tym przypadku tak jest, to zaczyna się 4 dnia wzrostu po szczycie śluzu, czyli 29 dc. Linia niższych i wyższych temperatur jest dobrze u Ciebie określona. Faza lutealna jest krótka, bo trwa 6 dni, gdyż plamienie należy jeszcze do tego cyklu. U Ciebie ten cykl trwał 31 dni. Po odstawieniu tabletki faza lutealna może być skrócona, ogólnie zaburzony cykl. Ale myślę, że z czasem przy odpowiedniej diecie, ruchu na świeżym powietrzu i odpowiedniej suplementacji np. olejem lnianym budwigowym czy z wiesiołka, magnezem, wspomożesz swoją naturalną płodność i cykle się unormują.
Pozdrawiam serdecznie
Barbarossa
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 marca 2014, o 10:58


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron