Teraz jest 29 marca 2024, o 00:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Lady Comp i inne watpliwosci

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Lady Comp i inne watpliwosci

Postprzez Rukia » 10 października 2013, o 12:19

Witam- praktykuje npr od 1 cyklu i to z uzyciem lady compa- daze do stosowania razem Compa i metody Roetzera zeby sprawdzac przez jakis czas czy komp nie jest zbyt rygorystyczny badz poblazliwy :)

1.Mam watpliowsc kiedy jest koniec okresu - czy jesli w danym dniu obserwujemy tylko krew przy hmm :oops: korzystaniu z papieru toaletowego to jeszcze dzien okresu?

2.Jesli Lady Comp daje swiatelka rano-to czy moze byc tak ze faza plodna zacznie sie wieczorem a on wykryje to dopiero nastepnego dnia?

3.Kupilam Lady Komp kilka dni temu i juz 2 zielone swiatelka w 1 fazie - i to jeden dzien nawet po okresie- skad mogl wiedziec ze to nie krwawienie srodcykliczne?

4.Pomiar temp w lady compie mozna robic z rozrzutem +- 3h od poprzedniego dnia - czy te dane nadaja sie do wykresow wg roetzera?

5.Czy jesli ustalimy ze miesiaczka to miesiaczka a nie krwawienie s to jest to na 100proc. nieplodny okres?

pozdrawiam,
:)
Rukia
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 października 2013, o 12:08

Re: Lady Comp i inne watpliwosci

Postprzez kami79 » 11 października 2013, o 08:54

Nie znam odpowiedzi na wszystkie twoje pytania ale podpowiem co wiem :)
Miesiączka zalicza się do 1 fazy a więc niepłodności względnej czyli że w tym czasie jest "jakaś" szansa na poczęcie dziecka bo np. owulacja może sie przesunąc i plemniki mogą przeżyć do jej czasu w drogach rodnych kobiety. Dlatego jeżeli naprawdę nie planujemy poczęcia, nalezy sie powstrzymać od współżycia nie tylko podczas miesiączki ale podczas 1 fazy wogóle.
Nie znam sie na Lady Compie ale moze byc tak ze nie wychwyci owulacji z wyprzedzeniem bo tak naprawdę nikt nie wie kiedy ona nastapi. Mozna obserwować symptomy ze się zbliza ale żeby miec pewnosc to musialabys co chwila badac sie swoim sprzetem.
Krwawienie srodcykliczne poznajesz na podstawie temperatury. Przed miesiaczka temperatura spada. Przy krwawieniu nie musi, warto skonfrontowac je z obserwacjami sluzu. jesli sie myle, niech mnie ktos poprawi.
W zasadzie to ja nie widze wiekszego sensu stosowania Lady Compa w parze z wlasnymi obserwacjami. Przeciez w metodzie Roetzera masz wszystko- i pomiar temperatury i sluz.
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron