Teraz jest 28 marca 2024, o 15:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prawdopodobieństwo poczęcia.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez sylwuska90 » 17 grudnia 2012, o 11:06

Witam,

Chciałam zapytać jakie jest prawdopodobieństwo poczęcia kiedy współżyłam z mężem 25 dnia cyklu (36,1 stopnia), a 28 dnia cyklu nastąpiła owulacja (wzrost temperatury 36,6 stopnia)? zaznączę, że przez ten czas miałam śluz płodny.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)
sylwuska90
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 listopada 2012, o 16:42

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez kami79 » 19 grudnia 2012, o 15:14

Bardzo duze prawdopodobienstwo choc pewnosc bedziesz miala jak zrobisz test albo poobserwujesz temperature
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez sylwuska90 » 19 grudnia 2012, o 19:12

Rozumiem.
Ale jestem po porodzie, to cykle są nieregularne, także kiedy będę wiedziała że miesiączka się spóźnia? W pierwszym cyklu po porodzie długo jej nie było po owulacji.
A test robi ciążowy robi się po dwóch tygodniach?
sylwuska90
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 listopada 2012, o 16:42

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez anjaniebieska » 19 stycznia 2013, o 21:38

A ja mam pytanie, bo mam cykle 31 dniowe i mam pytanie czy sluz płodny może być aż do 22 dnia cyklu? Mąż już nie może wytrzymać, a ja miałam już wcześniej płodny śluz (ok 16 d.c), potem taki gęściejszy, a teraz znów taki przezroczysty.. nie mierzyłam temp, bo usłyszałam od ks, że npr jest grzechem jeśli jest stosowany jako antykoncepcja...
anjaniebieska
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 21:34

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez kami79 » 20 stycznia 2013, o 00:25

Anja, nikt Ci nie powie na oko do ktorego dnia mozesz miec sluz plodny ale prawdopodobne jest ze i do 22 dc. Po drugie: co rozumiesz pod stwierdzeniem "npr stosowany jako antykoncepcja"?
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez anjaniebieska » 21 stycznia 2013, o 15:48

kami79 napisał(a):Anja, nikt Ci nie powie na oko do ktorego dnia mozesz miec sluz plodny ale prawdopodobne jest ze i do 22 dc. Po drugie: co rozumiesz pod stwierdzeniem "npr stosowany jako antykoncepcja"?


To znaczy- NPR stosowany po to by zapobiec ciąży, a nie np. po to by wyznaczyć dni płodne chcąc mieć dziecko.
Antykoncepcja jest wtedy kiedy nie chcemy dziecka i jeśli wtedy stosujemy npr to jest to grzech :(
no i stało się wczoraj 23 dnia cyklu współżyłam z mężem. a teraz się zastanawiam czy będę w ciąży....
anjaniebieska
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 21:34

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez magna » 21 stycznia 2013, o 17:39

anjaniebieska - z Twojego rozumowania by wynikało, że każde współżycie z mężem nie mające na celu poczęcia to grzech. A to przecież nieprawda - zupełnie nie takie jest nauczanie kościoła, który zaleca rytm życia intymnego zgodny z naturalnym cyklem płodności/niepłodności kobiety i wielkoduszne decydowanie przez oboje małżonków, kiedy i ile potomstwa chcą mieć...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez kami79 » 21 stycznia 2013, o 17:55

Zachecam do rzucenia okiem w celu wlasciwego zrozumeinia przeznaczenia NPR http://npr.pl//index.php/content/view/56/43/
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez anjaniebieska » 22 stycznia 2013, o 00:35

Z mojego rozumowania?? nie. To o npr powiedział mi ks. Jego tłumaczenie miało uświadomić, że przy każdym współżyciu powinniśmy być otwarci na życie. To Pan Bóg planuje dzieci, a nie my sami. Gdy są jakieś przeciwskazania medyczne np., jakieś choroby, obciążenie zdrowotne to owszem można stosować npr. Nie dla własnego wygodnictwa i egoizmu. A w naszym świecie- dzieci to problem i jak się ich unika dla własnego wygodnictwa to grzech. Chyba, że masz jakieś przesłanki ku temu, żeby nie mieć dzieci, np. bardzo ale to bardzo trudna sytuacja rodzinna.

cytat podany z linku "I dlatego nie można mówić o wstrzemięźliwości jako cnocie wówczas, gdy małżonkowie wykorzystują okresy biologicznej bezpłodności jedynie w tym celu, aby w ogóle nie mieć dzieci, gdy dla swej wygody współżyją tylko i wyłącznie w tych okresach. (...) Dlatego też o ile można wstrzemięźliwość okresową traktować jako "metodę" w tej dziedzinie, to tylko i wyłącznie jako metodę regulacji poczęć, a nie jako metodę unikania rodziny." (s. 217)

magna napisał(a):anjaniebieska - z Twojego rozumowania by wynikało, że każde współżycie z mężem nie mające na celu poczęcia to grzech. A to przecież nieprawda - zupełnie nie takie jest nauczanie kościoła, który zaleca rytm życia intymnego zgodny z naturalnym cyklem płodności/niepłodności kobiety i wielkoduszne decydowanie przez oboje małżonków, kiedy i ile potomstwa chcą mieć...
anjaniebieska
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 21:34

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez kami79 » 22 stycznia 2013, o 12:31

Ja rowniez zgadzam sie z tym ze npr jest bardzo czesto nadinterpretowany, do tego stopnia ze wielu malzonkow i narzeczonych mysli, ze jest to jedyna i sluszna droga. Nie otwartosc na nowe zycie, nie myslenie o swojej rodzinie jako wielodzietnej ale myslenie o tym jak by ograniczyc liczbe dzieci w rodzinie aby zylo mi sie jak najwygodniej a przy tym "po katolicku"- bo w koncu bez pigulek i prezerwatyw. Tyle ze to nie wystarczy bo zadaniem malzenstwa jest przede wszystkim aby miec dzieci i to miec ich jak najwiecej a nie dazyc do tego by je ograniczyc. Ale z drugiej strony trudno tez natrzucic kazdej rodzinie nakaz rodzenia dzieci bez zadnej refleksji i zaangazowania rozumu. Tu potrzeba wiele delikatnosci i otwarcia serca przede wszystkiom na slowo Boże kierowane do nas i rozeznawanie ktoredy powinnismy isc.
Dlatego Anja przede wszystkim sama sobie odpowiedz na pytanie czemu masz poczucie winy z powodu wspolzycia z mezem wtedy gdy nie chcesz miec dziecka. Czy faktycznie masz na tyle powazne powody by unikac teraz poczecia? Jesli masz- potraktuj wspolzycie w okresie nieplodnym jako roztropne. Jesli nie- modl sie do Boga o swiatlo i otwartosc na dziecko. W kwestii stosowania npr trzeba non stop badac swoje sumienie bo bardzo latwo jest tu wpasc w pulapke powierzchownego traktowania Bożych nakazow i wybrania tej drogi dla zwyklego wygodnictwa przykrywanego szlachetnymi acz pustymitlumaczeniami. Pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: prawdopodobieństwo poczęcia.

Postprzez anjaniebieska » 23 stycznia 2013, o 15:14

kami79 napisał(a):Ja rowniez zgadzam sie z tym ze npr jest bardzo czesto nadinterpretowany, do tego stopnia ze wielu malzonkow i narzeczonych mysli, ze jest to jedyna i sluszna droga. Nie otwartosc na nowe zycie, nie myslenie o swojej rodzinie jako wielodzietnej ale myslenie o tym jak by ograniczyc liczbe dzieci w rodzinie aby zylo mi sie jak najwygodniej a przy tym "po katolicku"- bo w koncu bez pigulek i prezerwatyw. Tyle ze to nie wystarczy bo zadaniem malzenstwa jest przede wszystkim aby miec dzieci i to miec ich jak najwiecej a nie dazyc do tego by je ograniczyc. Ale z drugiej strony trudno tez natrzucic kazdej rodzinie nakaz rodzenia dzieci bez zadnej refleksji i zaangazowania rozumu. Tu potrzeba wiele delikatnosci i otwarcia serca przede wszystkiom na slowo Boże kierowane do nas i rozeznawanie ktoredy powinnismy isc.
Dlatego Anja przede wszystkim sama sobie odpowiedz na pytanie czemu masz poczucie winy z powodu wspolzycia z mezem wtedy gdy nie chcesz miec dziecka. Czy faktycznie masz na tyle powazne powody by unikac teraz poczecia? Jesli masz- potraktuj wspolzycie w okresie nieplodnym jako roztropne. Jesli nie- modl sie do Boga o swiatlo i otwartosc na dziecko. W kwestii stosowania npr trzeba non stop badac swoje sumienie bo bardzo latwo jest tu wpasc w pulapke powierzchownego traktowania Bożych nakazow i wybrania tej drogi dla zwyklego wygodnictwa przykrywanego szlachetnymi acz pustymitlumaczeniami. Pozdrawiam


Dobrze to ująłeś :) pozdrawiam również! i w oczekiwaniu na @ ;P
anjaniebieska
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 21:34


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron