Teraz jest 29 marca 2024, o 01:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Prośba o podpowiedź dot. temperatury

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Prośba o podpowiedź dot. temperatury

Postprzez mamma » 6 października 2012, o 19:14

Witajcie
Kiedyś dawno, dawno temu bywałam tu na forum, teraz się reaktywuję i witam wszystkich przy okazji! :)
Z racji dwóch ciąż dawno nie stosowałam npr - od jakiegoś czasu znowu obserwuję swój cykl ale w tym miesiącu pojawiło się małe zawirowanie z temperaturą, a ja nie pamiętam dokładnie zasad i nie jestem w stanie tego wygooglać (tzn. wydaje mi się, że dobrze myślę, ale wolałabym, żeby ktoś to jeszcze potwierdził)
Cykle mam regularne, zazwyczaj ok. 16-17 dnia cyklu pojawia się wzrost temp.
Przed wzrostem temp. codziennie (!) 36,35 jak w zegarku. Dzień szczytu ślubu - 15. 18 dnia cyklu miałam 36,54 ale 19 dc było znowu dużo niżej, 36,28 . 20 - 36,71, 21 - 36,68 . Szyjka od dwóch dni zmienia się w kierunku "niepłodnej" (ale po porodzie mam wrażenie że dużo trudniej jest mi ją znaleźć - nie wiem czy jest możliwa taka zmiana w anatomii po ciążach?). Ślub - raczej sucho, ale też nie do końca jestem pewna.
Moje pytanie - czy słusznie uważam, że początek niepłodności poowulacyjnej to 20 dc? Czy będzie to raczej 22 dc czyli...ech dopiero jutro? :)
PS Używam termometru elektronicznego.
mamma
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 sierpnia 2012, o 15:39

Re: Prośba o podpowiedź dot. temperatury

Postprzez magna » 7 października 2012, o 13:29

A nie mogłabyś bardziej przejrzyście wypisać tych swoich obserwacji - temperatury plus śluz, szyjka?
Jeśli jest sucho, jest możliwe, że podczas wzrostu temperatura na jeden dzień spada i się ją pomija, ale nie widzę, czy tak jest u Ciebie...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron