Teraz jest 28 marca 2024, o 13:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

faza niepołodności przedowulacyjnej

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

faza niepołodności przedowulacyjnej

Postprzez kotek33 » 2 lipca 2012, o 13:52

Witam, mam takie pytanie odnośnie wyznaczania początku fazy płodnej,
prowadzę obserwacje od niedawna i stosuję metodę angielską. Wg obliczeń mój czas niepłodności względnej kończy się 6 dnia cyklu, natomiast miesiączka trwa do 7 - 8 dnia. CZas płodności kończy się gdzieś koło dnia 20, bo zazwyczaj trzecia temperatura nie spełnia reguły skoku i muszę czekać do temp czwartej. Najkrótszy cykl jaki miałam to 26 dni.. Jestem jeszcze przed ślubem i nie współżyję, jednak nie wyobrażam sobie, żeby przy odkładaniu poczęcia zostawało nam z mężem tylko sześć dni (przy najkrótszym cyklu) na końcu cyklu, aby cieszyć się sobą. Czy można według jakiejś innej metody lub obserwacji wyznaczyć dłuższą fazę niepłodności względnej?
Będę wdzięczna za pomoc:)
kotek33
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 kwietnia 2012, o 20:44

Re: faza niepołodności przedowulacyjnej

Postprzez magna » 3 lipca 2012, o 12:14

Na początku masz czas niepłodności WZGLĘDNEJ, tzn. jak koniecznie chcesz kombinować ze skracaniem tego czasu, to może się to różnie skończyć. Zależy od tego, czy chcecie na razie odłożyć poczęcie ... Tymczasem po owulacji i 3-4 wyższych temperaturach masz niepłodność bezwzględną. Od owulacji do miesiączki mija określona ilość dni, z tego co wiem, jest to między 12-16 dni, liczba ta jest stała u danej kobiety. Jeśli odliczyć od chociażby tych 12 dni te 4 dni czekania to i tak zostaje Ci 8 i tak po prostu jest. Naprawdę można się przyzwyczaić i potem trudno się odzwyczaić, gdy już chciałoby się powiększyć rodzinę :).
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: faza niepołodności przedowulacyjnej

Postprzez Misiczka » 4 lipca 2012, o 11:52

e tam... odzwyczaić się to łatwo... :mrgreen:

kotek33 - jak najkrótszy cykl miałaś 26, to I fazę masz do 5 dc chyba że z doering wychodziCi lepiej (odliczasz nie 21 dni od dł. cyklu tylko 7 dni od skoku) - możesz sobie oczywiście kombinować i wyliczać wg. przeciętnego cykul, ale to są już jak pisze magna kombinacje na własną rękę i jak naprawdę odkładasz no to nie za bardzo..
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron