Teraz jest 28 marca 2024, o 10:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Początek fazy płodnej - wątpliwości

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Początek fazy płodnej - wątpliwości

Postprzez Mariposa » 24 czerwca 2012, o 00:26

Prowadzę bardziej lub mniej szczegółowe obserwacje od prawie dwóch lat, a mój ślub zbliża się wielkimi krokami. Jednak nadal mam wątpliwości co do wyznaczania fazy płodnej.
Według wszystkich metod z podręcznika, które mówią, że zaczyna się ona w chwili wystąpienia jakiegokolwiek śluzu, moja faza płodna to prawie 2 tygodnie. Jeśli włączyć w to tydzień na miesiączkę okazuje się, że współżycie będzie w moim małżeństwie luksusowym, trwającym tydzień okresem pod koniec cyklu. Niezbyt kusząca perspektywa dla kogoś, kto od 5 lat związku wstrzymuje się z seksem do ślubu.
Jednak według moich obserwacji śluz płodny pojawia się u mnie dopiero w okolicy szóstki przedwzrostowej. To co widać wcześniej to zazwyczaj jakaś lekka wydzielina, która troche pobrudzi bieliznę lub niewielka żółtawa kluska. Według metody Doringa koniec mojej fazy względnej niepłodności można wyznaczyć na ok. 15 dzień cyklu, Tylko co z tego, jak zazwyczaj wcześniej pojawi się już jakaś kapka tej skąpej wydzieliny, a więc sorry kochanie, poczekasz jeszcze 2 tygodnie.
W związku z tym mam pytanie - czy to co obserwuję u siebie można uznać za niepłodny śluz i zważywszy na regułę Doringa, przedłużyć sobie fazę względnej niepłodności o kilka tych dni kiedy jeszcze nie widzę wyraźnie płodnego śluzu?
Jak długo u was trwa faza płodna? Jestem jakimś wyjątkowym przypadkiem, że tak wcześnie pojawia się u mnie wydzielina, czy co?
Bardzo proszę o odpowiedź
Mariposa
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 marca 2011, o 09:34

Re: Początek fazy płodnej - wątpliwości

Postprzez Kacha » 24 czerwca 2012, o 11:40

witaj, ja mam ckle ok 34dniowe, zaplanowanego synka o ktorego staralismy sie 6 cykli a w okresie odkladania poczecia korzystalismy do 15 dnia cklu przy objawach sluzu typku bialy lepki. bo w innym wypadku nasza wstrzemiesliwosc nie mialaby konca...
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron