Teraz jest 28 marca 2024, o 19:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

śluz płodny po szczycie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

śluz płodny po szczycie?

Postprzez borsuczek » 23 stycznia 2012, o 16:09

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, jak interpretować pojawienie się śluzu wyraźnie rozciągliwego już po określonym szczycie. A dokładnie:

18dc- 36,3, obserwacja śluzu zakłócona - brałam czopki dopochwowe 13-16 dc
19 dc -36,5, śluz biały, nierozciągliwy- MNIEJ PŁODNY
20 dc- 36,45,śluz przejrzysto-żółtawy, rozciągliwy- BARDZIEJ PŁODNY
21dc- 36,3, śluz lepki- MNIEJ PŁODNY
22dc- 36,3, BRAK ŚLUZU
23 dc- 36,4, śluz przejrzysty, wyraźnie rozciągliwy typu białko jajka- BARDZIEJ PŁODNY- tu zaznaczyłam szczyt
24 dc- 36,6 śluz lepki- MNIEJ PŁODNY
25 dc- 36,7 śluz lepki- MNIEJ PŁODNY
26 dc- 36,8 dziś- nastawiłam się na początek III fazy a tymczasem pojawił się śluz przejrzysto-żółtawy, mocno rozciągliwy- zdecydowanie BARDZIEJ PŁODNY.

Dodam, że cały czas mam uczucie mokrości. Od 23dc do dzisiejszego ranka miałam bóle podbrzusza zbliżone do menstruacyjnych (pierwszy raz coś takiego mi sie przytrafiło, a dziś to nawet ból mnie obudził) i nie wiem jak to wszystko objąć i wyciągnąć wnioski. Jak ktoś może coś podpowiedzieć, to bardzo proszę.
borsuczek
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 września 2011, o 14:48

Re: śluz płodny po szczycie?

Postprzez agamik00 » 23 lutego 2012, o 16:56

Ktoś może jednak zna odpowiedź? Też mam teraz taki problem...
agamik00
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 grudnia 2011, o 13:42

Re: śluz płodny po szczycie?

Postprzez beatka19 » 29 lutego 2012, o 13:05

"Chciałbym się dowiedzieć, jak interpretować pojawienie się śluzu wyraźnie rozciągliwego już po określonym szczycie".

Tzn że szczyt został źle oznaczony :D

Jeśli w czasie tworzenia się tzw. "wyżu termicznego" (a więc 1,2,3 lub 4 dzień "niby"wyższej temperatury) pojawiają się w śluzie zmiany świadczące o jego płodności czyli szklistość, przejrzystość, uwodnienie, śluz jak białko jajka kurzego, czy odczucie mokrości, śliskości to nie wolno tego zignorować i przeoczyć, należy nadal się obserwować i mierzyć koniecznie temperaturę, oznaczyć nowy szczyt i czekać na wzrost temperatury i dopiero wtedy wyznaczać fazę niepłodności bezwzględnej.
Jeżeli pojawią się jakiekolwiek cechy śluzu płodnego czy odczucie mokrości- śliskość w wyżu termicznym począwszy od 5 dnia wyższej temperatury to nie przejmować się tym może być to wynik wcześniejszego współżycia (ale to pewnie wiecie że nasienie może zaburzać obraz śluzu), albo niewydolności progesteronu, ale na pewno nie powoduje to dojrzewania kolejnej komórki jajowej ;)
Borsuczek jak przeglądasz jeszcze ten post to napisz proszę jak zakończył się ten cykl jak dalej kształtował się obraz śluzu i wysokość temperatur

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Beatka
Nauczyciel m. Rotzera
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron