Teraz jest 28 marca 2024, o 16:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Proszę o pomoc w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Proszę o pomoc w interpretacji

Postprzez madula85 » 9 stycznia 2012, o 14:13

Witam,
NPR stosuję już od kilku dobrych lat. Przed ciążami znałam mój organizm bardzo dobrze, do tego stopnia, że nie mierzyłam temperatury tylko stosowałam obserwację śluzu i szyjki, a teraz już nic nie wiem. Muszę się jednak przyznać, że mierzenie temperatury zaczynam hmmm trochę późno... I tak wyglądają moje ostatnie temperatury:

03.01 36.82
04.01 36.54
05.01 36.86
06.01. 36.85
07.01 36.90
08.01 36.87
09.01 36.64

Jeśli chodzi o śluz to przed mierzeniem tych temp. miałam śluz rozciągliwy, dobrej jakości. A w ostatnich dniach biały, nie rozciągliwy.

Ostatni okres miałam 21.12 i mam raczej regularne cykle ok. 27-28 dni. Dysponuję jedynie tymi pomiarami w tym cyklu. 07.01 zrobiłam test owulacyjny łudząc się, że wyjdzie pozytywny, a jednak wyszedł negatywny i to mnie już totalnie zbiło z tropu. No chyba, że owulację miałam wcześniej... Myślałam, że 05.01 jest właściwy skok, ale trzecia wyższa nie byla wyższa o 0.2 od pozostałych sześciu. A póżniejsze tempki zaczęły spadać. W tym momencie już nic nie wiem... a może po prostu owulacja już była i nie ma na co czekać...? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie :)
madula85
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 stycznia 2012, o 13:38

Re: Proszę o pomoc w interpretacji

Postprzez marietta » 9 stycznia 2012, o 15:10

trudno co kolwiek powiedzieć na podstawie podanych temperatur (brakuje częsci ważnych pomiarów) nikt nie jest wstanie powiedzieć czy owulacja już była i nie ma na co czekać czy wręcz przeciwnie.

@ miałyśmy takiego samego dnia :D ja trzecią fazę cieszę się od 5.01. temperatura skoczyła mi 2.01 trochę wcześniej niż w poprzednich 26-27 dniowych cyklach. dlatego przewiduję trochę wcześniej @. staram nie zaniedbywać pomiarów temperatury, która jest dla mnie pierwszym branym pod uwagę wskaźnikiem. raczej zaniedbuję obserwację śluzu :oops:
marietta
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): 22 kwietnia 2008, o 13:38

Re: Proszę o pomoc w interpretacji

Postprzez beatka19 » 11 stycznia 2012, o 10:28

Żeby wiedzieć dokładnie i wyznaczyć fazę temperatur niższych musisz je zacząć mierzyć szybciej. Myślę że w twoim przypadku od dnia cyklu 6-7 najpóźniej. Robisz obserwacje śluzu ale musisz dokładnie wiedzieć jaki on jest w każdym z kolejnych dni, a nie tak mniej więcej bo na tej podstawie wyznaczamy dzień szczytu objawu śluzu (czyli ostatni dzień ze śluzem najbardziej płodnym) jest to też potrzebne przy stosowaniu testów owulacyjnych. Zakładając twoją wersję (pierwsza wyższa temp. 5.01) ale powtarzam zakładając, ponieważ nie jestem tego w stanie stwierdzić gdyż za mało jest temperatur poprzedzających; test owulacyjny powinnaś robić w dniach 3.01, 4.01, 5.01, i ew. 6.01. Jeśli faktycznie teraz masz fazę temperatur wyższych (jest to możliwe przy twoich regularnych cyklach, choć jak wiadomo zawsze może się coś wydłużyć cykl) możliwy jest dzień lub dwa ze spadającą temperaturą (jest to wynik nieustabilizowanego jeszcze poziomu progesteronu). Nic nie napisałaś o szyjce, a to też mogłoby pomóc (np. w wyznaczeniu fazy lutealnej tzn. wyższych temperatur)

Powodzenia w dalszych obserwacjach, a w razie czego pytaj :)))

ps. Maritta temperatura nie może być pierwszym branym wskaźnikiem, musisz wyznaczyć dzień szczytu objawu śluzu i dopiero po nim szukać temperatur wyższych, czasami jest tak że temperatura przedwcześnie wzrośnie i błędnie wyznacza się fazę niepłodną. Dlatego najważniejsze jest obserwacja śłuzu, badanie szyjki a dopiero potem temperatura w jakiś sposób może potwierdzić okres niepłodności

Pozdrawiam
Beatka (nauczyciel m. Rótzera)
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proszę o pomoc w interpretacji

Postprzez marietta » 11 stycznia 2012, o 18:13

oczywiście znam zasady. Beatko masz namyśli, że oserwacja śluzu jest ważniejsza, bo poprzedza skok temperatury. oczywiście zdarzają mi się temperatury przedwcześnie podwyższone, ale nawet pomimo to temperatrurę uważam za najważniejszy wskaźnik. i nie stosowałam na przykład reguły szczytu w okresie po porodowym z tego właśnie powodu. obserwacje śluzu mogą być subiektywne, a temperatura mierzona według zasad raczej wskazuje faktyczny stan.kieruje się obiawami szyjki to mój drugi wskaźnik no i trzeci obiaw śluzu, który też statam się obserwować w czasie przed skokiem. już trzeci rok stosuję te reguły z powodzeniem choć mój start nie był łatwy, bo zaczynałam po okresie po porodowym wciąż jeszcze karmiąc i pierwsze fazy w tych cyklach bardzo mi się wydłużały.
marietta
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): 22 kwietnia 2008, o 13:38


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron