Teraz jest 28 marca 2024, o 22:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

proszęo pomoc- dołek

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

proszęo pomoc- dołek

Postprzez borsuczek » 27 września 2011, o 15:14

Witam serdecznie, chciałabym prosić o pomoc. Po długiej- 5 letniej przerwie (2 ciąże + okres starań) wróciłam do obserwacji. Uczyłam się na kursie stacjonarnym, używam termometru rtęciowego. Temperaturę mierzę ok. 7.
Moje cykle są 30-31 dniowe. Przed pierwszą ciążą moja faza lutealna wynosiła 11 dni.

Obecny (pierwszy po przerwie) cykl:
1-7d.c miesiączka
8-20 d.c. temperatura w przedziale 36,3-36,5
21 d.c 36,7
22 d.c. 36,4 (tu spałam odkryta i zmarzłam)
23 d.c. 36,9 (tu nie spałam- leżałam między 4.30 a 6)
24 d.c 36,7

Z obserwacją śluzu mam kłopot, jedyne zauważalne odczucia i obserwacje to
18 d.c- uczucie mokrości- ilość śluzu określiłam jako średnio
20 d.c- śluz biały, lepki, też w średniej ilości.
Nie zauważyłam w tym cyklu takiego rozciągliwego i przejrzystego śluzu, który zwykle występował.

Bardzo proszę o podpowiedź, zależy mi na współżyciu w tym cyklu, a bez pominięcia temperatury z 22 dnia to się nie da :( Czy samo to że tego dnia zmarzłam może być przesłanką do jej pominięcia?
borsuczek
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 września 2011, o 14:48

Re: proszęo pomoc- dołek

Postprzez magna » 27 września 2011, o 19:08

A więc tak - jak się zajrzy do książeczki E. Wójcik (w przystępny sposób opisała metodę Rotzera) to o temperaturach typu:
8-20 d.c. temperatura w przedziale 36,3-36,5
21 d.c 36,7
22 d.c. 36,4 (tu spałam odkryta i zmarzłam)
23 d.c. 36,9 (tu nie spałam- leżałam między 4.30 a 6)
24 d.c 36,7
pisze ona: "Jeżeli po objawie szczytu śluzu wystąpi jedna lub dwie wyższe temperatury, po czym w jednym tylko dniu temperatura spadnie na linię podstawową lub poniżej niej, a następna jest znowu wyższa, to tej jednej niższej temperatury nie bierze się pod uwagę".
A jak zachowywała się szyjka? Bo jeśli jesteś pewna, że wszystkie tempki były po szczycie, to chyba byłoby ok...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: proszęo pomoc- dołek

Postprzez borsuczek » 28 września 2011, o 09:08

Dzięki. Zajrzałam też do mojej książki (Kippley) i też to znalazłam. Szyjki niestety nie badam.

Dziś znowu temperatura 36,9 więc mam na karcie dwa skoki o 2 kreski:(. Na papierze wygląda to słabo. I już nie wiem czy poziom niższy ustalić na 36,5 czy 36,7 :( Bo jak dla mnie to oba spojrzenia są równie poprawne.

Przyzwyczaiłam się do idealnych cykli- poziom niższy z amplitudą 0 lub 0,05, poziom wyższy- książkowy wzrost o 0,2 i też bez wahań. Nie umiem interpretować takich zygzaków.
borsuczek
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 września 2011, o 14:48

Re: proszęo pomoc- dołek

Postprzez NB » 28 września 2011, o 12:04

Może warto przesłać skan karty do instruktorów, którzy prowadzili kurs? Albo wysłać maila do którejś z par instruktorskich - formularze kontaktu są na naszej stronie
http://npr.pl//index.php/component/opti ... Itemid,73/
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron