Teraz jest 28 marca 2024, o 22:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

możliwe poczęcie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

możliwe poczęcie?

Postprzez gaja » 9 września 2011, o 13:47

Moje dotychczasowe cykle były 24-26 dniowe.
Razem z mężem kochaliśmy się 2 dnia cyklu rano, zanim okres rozhulał się na dobre (zaczął się wieczorem), tzn. mąż był we mnie tylko chwilę, ale nie dam sobie głowy uciąć, że żadnego plemnika tam nie zostawił ;) Badam sobie temp w ustach termometrem rtęciowym o godz. 6:30 i okazuje się, że tym razem najprawdopodobniej owulację miałam 7-8 dnia cyklu, najprawdopodobniej, bo:

III dzień - 34.45
IV dzień - 34.4
V dzień - 34.35 bardzo skąpe plamienie (okres), śluzu nie ma, jeśli oczywiście dobrze zinterpretowałam różnicę śluz-okres
VI dzień - 34.35 trochę śluzu mętnego, białego
VII dzień - 34.45 odczucie wilgoci, jakby wypływała ze mnie woda, ale śluz biały, gęsty, lepki, wcale się nie ciągnie
VIII dzień - 36.0 odczucie wilgoci, jakby wypływała ze mnie woda, ale śluz biały, gęsty, lepki, wcale się nie ciągnie
IX dzień - 35.0 zdecydowanie mniejsza wilgotność, śluz biały, ale jak trę palec o palec, to taki jakby naoliwiony, nie ciągnie się
Dalszych zmian nie piszę, bo dziś właśnie jest IX dzień... Oczywiście obserwuję nadal, ale VII-VIII dzień bolał mnie brzuch, krzyże, jakoś czuję, że wtedy była owu...

Co o tym myślicie? Śluzu typowo płodnego nie zaobserwowałam, ale bardzo rzadko go u siebie widzę, dodam, że badam go wewnętrznie. Myślałam, że II dzień okresu przy min 24 - dniowych cyklach jest bezpieczny, a tu taka niespodzianka. Czy ewentualne plemniki z preejakulatu mają taką samą żywotność jak zwykłe? Czy w takim śluzie miały szansę przeżyć kilka dni?
gaja
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 września 2011, o 13:17

Re: możliwe poczęcie?

Postprzez gaja » 9 września 2011, o 16:49

Nie wiem jak ja pisałam te temperatury, powinny być następujące wartości:

III dzień - 36.45
IV dzień - 36.40
V dzień - 36.35 bardzo skąpe plamienie (okres), śluzu nie ma, jeśli oczywiście dobrze zinterpretowałam różnicę śluz-okres
VI dzień - 36.35 trochę śluzu mętnego, białego
VII dzień - 36.45 odczucie wilgoci, jakby wypływała ze mnie woda, ale śluz biały, gęsty, lepki, wcale się nie ciągnie
VIII dzień - 36.60 odczucie wilgoci, jakby wypływała ze mnie woda, ale śluz biały, gęsty, lepki, wcale się nie ciągnie
IX dzień - 36.50 zdecydowanie mniejsza wilgotność, śluz biały, ale jak trę palec o palec, to taki jakby naoliwiony, nie ciągnie się

Dziękuję za odpowiedzi.
gaja
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 września 2011, o 13:17

Re: możliwe poczęcie?

Postprzez Fruzia » 10 września 2011, o 19:24

Dopiero 9.dc i już wiesz, że owulacja była? Absolutnie za wcześnie. Gdzie niby skok temp? Myślę, że albo nie znasz dobrze metody albo panikujesz. Poczekaj jeszcze co najmniej tydzień.
Możliwość poczęcia w 2dc jest naprawdę bardzo minimalna. Ale czy było poczęcie czy nie to nigdy tak wcześnie się nie dowiesz.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Re: możliwe poczęcie?

Postprzez Amazonka » 11 września 2011, o 16:34

Rotzer donosi o 1 poczęciu z 3dc na 40 lat jego obserwacji różnych pacjentek.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: możliwe poczęcie?

Postprzez gaja » 12 września 2011, o 12:23

Dzięki za podniesienie mnie na duchu :) Ekspertem w npr nie jestem, bo dopiero czwarty cykl mierzę temp i zapewne wiele spraw jeszcze przede mną. Ale chyba głównie spanikowałam, bo przygotowuję się do drugiej ciąży, ale jeszcze w tym cyklu nie powinnam w nią zajść. Brałam leki, które muszą całkowicie wypłukać się z mojego organizmu. Ja już oczami wyobraźni widziałam jak szkodzę mojemu przyszłemu maluszkowi... Jeśli wszystko będzie ok, to od następnego cyklu hulaj dusza... :):):)

A co do tego cyklu, to w zasadzie na 90% jestem pewna, że raczej nie zaciążyliśmy, bo z temp i z obserwacji śluzu wynika, że owulacji chyba jeszcze nie było. Przecież żaden plemnik nawet w najbardziej sprzyjających warunkach nie przeżyłby 10 dni... Moje temp:
3dc 36.4
4dc 36.35
5dc 36.35
6dc 36.4
7dc 36.45
8dc 36.6
9dc 36.5
10dc 36.45
11dc 36.4
12dc 36.3
Trochę zmylił mnie wcześniej wzrost temp w 8dc i tak jakoś nasiałam paniki. Ale wierzę, że wszystko jest ok.

A co do śluzu... jak to jest z tą owulacją, gdy temp rośnie i wskazuje na jajeczkowanie, ale śluz jest cały czas taki biały, rzadkawy i słabo się ciągnący (tak max na 0.5cm)? Bo u mnie wcześniej właśnie tak było. Wcale nie obserwuję u siebie takiego typowego płodnego przezroczystego i ciągnącego się śluzu. Za to taki mętny o różnym stopniu rzadkości niemalże przez cały cykl. I na pewno nie jest to żadna rozwijająca się infekcja.
gaja
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 września 2011, o 13:17

Re: możliwe poczęcie?

Postprzez strzyga » 22 września 2011, o 10:30

śluz jest bardzo indywidualny. musisz się poobserwować i zobaczyć, który jest u Ciebie najlepszy i na tej podstawie wyznaczać szczyt. nie wszyscy obserwują u siebie typowe Bj.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: możliwe poczęcie?

Postprzez NB » 28 września 2011, o 10:58

Przykładowo w Modelu Creightona (NaProTechnologia) każdy dzień krwawienia traktowany jest jako dzień płodny, z uwagi na to, że może występować śluz, którego nie będziemy w stanie zauważyć. Poza tym nie powinno się współżyć w trakcie krwawienia ze względu na możliwy refluks strzępków błony śluzowej przez jajowody do jamy brzusznej i powstanie ognisk endometriozy.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron