Teraz jest 29 marca 2024, o 01:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

interpretacja

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

interpretacja

Postprzez alessandra » 16 sierpnia 2011, o 08:32

Zdecydowałam się poprosić o interpretację, żeby nabyć trochę więcej praktyki w interpretacji cyklu.
To mój trzeci obserwowany cykl. Temperaturę mierzę termometrem rtęciowym (w pochwie), około godziny 6.15. Nie zapisywałam niestety dokładnie objawów śluzu, mam jedynie to, co jest tu zapisane. W poprzednich cyklach po ustaniu krwawienia nie miałam stałej temperatury (trochę mnie to tym razem zdziwiło, zaniepokoiło, bo zazwyczaj były to skaczące temperatury). Proszę o pomoc, czy na podstawie tego co tutaj zapisałam można wyznaczyć III fazę?

1 - miesiączka
2 - miesiączka
3 - miesiączka
4 - miesiączka
5 - ----
6 - 36,6 sucho
7 - 36,6 sucho
8 - 36,6 sucho
9 - 36,6
10 - 36,6
11 - 36,6 sucho
12 - 36,6
13 - 36,6
14 - 36,4
15 - 36,7
16 - 36,7 wieczorem lekki ból owulacyjny, śluz przezroczysty, ciągnący się
17 - 36,7 rano ból owulacyjny, wilgotno

W poprzednich cyklach miałam znacznie więcej śluzu, był on czasami bardzo obfity, tym razem jest go niewiele, ale według mnie w tym cyklu szczyt śluzu nastąpił 16 dnia. Czy dobrze to interpretuję? Mnie zaniepokoiła ta stała stała temp. w ciągu cyklu, później spadek o 0,2 (14dc).I czy skok temp.o 0,3 utrzymujący się przez 3 kolejne dni świadczy już o odbytej owulacji?
alessandra
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 sierpnia 2011, o 07:39

Re: interpretacja

Postprzez magna » 16 sierpnia 2011, o 11:58

Jeśli to 16 dc. wystąpił po raz ostatni przezroczysty, ciągnący się śluz, to ten dzień mogłabyś uznać za szczyt. Moim zdaniem jednak tu nie było skoku temperatury, to nie chodzi o trzy wyższe od najniższej w cyklu, ale o trzy wyższe od sześciu je poprzedzających, czyli musisz nadal mierzyć temperaturę i patrzeć, czy temperatura rośnie o 0,2.
Stała temperatura w cyklu nie jest czymś nieprawidłowym, mam tak czasem, a duży spadek temperatury w 14 dc. może świadczyć o zbliżającej się owulacji. Nie można tu jednak na razie wyznaczyć fazy III.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: interpretacja

Postprzez alessandra » 18 sierpnia 2011, o 07:25

Podaję dalsze dni mojego wykresu:

1 - miesiączka
2 - miesiączka
3 - miesiączka
4 - miesiączka
5 - ----
6 - 36,6 sucho
7 - 36,6 sucho
8 - 36,6 sucho
9 - 36,6
10 - 36,6
11 - 36,6 sucho
12 - 36,6
13 - 36,6
14 - 36,4
15 - 36,7
16 - 36,7 wieczorem lekki ból owulacyjny, śluz przezroczysty, ciągnący się
17 - 36,7 rano ból owulacyjny, wilgotno
18 - 36,7 w ciągu dnia niewielki ból owulacyjny, wieczorem większy ból, śluz przezroczysty, rozciągliwy mniej więcej na 3 cm
19 - 36,9 wilgotno

Dziś temperatura wynosi 36,9, wzrosła po raz pierwszy o 0,2 od 3 poprzednich. Czyli mam czekać na kolejne 2 dni wyższych temperatur, żeby móc wyznaczyć III fazę?
alessandra
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 sierpnia 2011, o 07:39

Re: interpretacja

Postprzez magna » 18 sierpnia 2011, o 08:01

Teraz faktycznie masz jedną temperaturę wyższą od sześciu ją poprzedzających. Obserwujesz dalej - jeśli będziesz pewna, że jesteś po szczycie śluzu, można odliczać dwa kolejne dni. Pamiętaj, że te trzy wyższe temperatury muszą być wszystkie po szczycie śluzu! Najprawdopodobniej musisz uzbierać jeszcze 2-3 dni z wysoką temperaturą, żeby wyznaczyć III fazę.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: interpretacja

Postprzez alessandra » 19 sierpnia 2011, o 07:10

Dziś 19 dc - 36,8, brak jakiegokolwiek śluzu, ale temp. obniżyła się o 0,1 od wczorajszej wyższej. I co teraz? Jak mam to rozumieć? Czy mam nadal czekać na 3 wyższe? Co z owulacją?
I mam jeszcze pytanie odnośnie śluzu.
17 dc śluz był bardzo obfity, rozciągliwy, przezroczysty, 18dc było go już niewiele, przezroczysty, ale o konsystencji nierozciągliwej. Dziś jest już sucho. Który dzień mam wyznaczyć jako dzień szczytu śluzu?
Proszę o pomoc. Narazie im więcej się temu przyglądam to coraz mniej rozumiem i jest we mnie coraz więcej wątpliwości.
alessandra
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 sierpnia 2011, o 07:39

Re: interpretacja

Postprzez magna » 19 sierpnia 2011, o 09:33

Zagubiłam się trochę, bo mam wrażenie, że podałaś dwukrotnie informację o 19 dc. Raz podałaś przy nim jedną temperaturę, potem inną. Ale zakładam, że dziś masz 20 dc.
Trzecia z temperatur wyższych musi być co najmniej o 0,2 wyższa od sześciu poprzedzających, więc dzisiejszy spadek o 0,1 niczego nie wyklucza. Jeśli jutrzejsza temperatura spełni warunek i będzie odpowiednio wysoka i będzie trzecią wyższą po szczycie, to ok. Jeśli nie spełni warunku, czekasz na czwartą.
Moim zdaniem nie warto się tak gorączkować, kilka dni nikogo nie zbawi i w razie niepewności - w początkowych obserwowanych cyklach lepiej dodać sobie dzień - dwa dla bezpieczeństwa. Ja tak robiłam. Do czasu, aż nabrałam wprawy i pewności w swoich interpretacjach.
Śluz niepłodny jest z całą pewnością lepki i nieprzejrzysty. Jeśli 18 dc. miałaś coś, czego nie jesteś pewna, to może lepiej właśnie dodać dzień dla pewności? Uznać, że to był dzień szczytu? Poczekać, by być pewnym, że masz właśnie pewną III fazę?
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: interpretacja

Postprzez alessandra » 19 sierpnia 2011, o 11:44

Bardzo dziękuję Ci za pomoc. Wszystko, co piszesz notuję sobie w zeszycie, tak jest mi łatwiej się w tym odnaleźć:)
Też jestem zdania, że lepiej dodać 1-2 dni dla pewności, tym bardziej jak zaczyna się obserwcje. Z czasem nabiorę doświadczenia i pewności w interpretacjach cyklu, ale póki co to jeszcze trochę przede mną, ale cieszę się, że zaczęłam z NPR i zależy mi na tym, żeby dobrze to wszystko poznać. Jeszcze raz dziękuję za wskazówki :) i pewnie jeszcze nie raz będę prosiła tu o pomoc bardziej doświadczonych :).Wasze wskazówki są naprawdę bardzo cenne.
alessandra
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 sierpnia 2011, o 07:39

Re: interpretacja

Postprzez alessandra » 20 sierpnia 2011, o 07:13

Dziś temperatura wzrosła, mam 36,9 :)
alessandra
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 sierpnia 2011, o 07:39


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron