Teraz jest 28 marca 2024, o 11:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Witam i pytam - o płodny śluz przed miesiączką

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Witam i pytam - o płodny śluz przed miesiączką

Postprzez Kruszynka » 3 czerwca 2011, o 19:13

Witam wszystkie kobietki, jestem tu nowa a tajniki NPR u zgłębiam od stycznia :D Mam pytanie:
Mój cykl trwa średnio 30 dni. Poprzedni trwał 32 dni (to też się już zdarzało) i właśnie normalnie przed okresem mam śluz typu niepłodnego i wilgotno (to jest mój constans, bo nie znam pojęcia sucho :P ) aż tu nagle 2 dni przed okresem pojawił się Bj i mokro. I tak: pierwszego dnia tego śluzu BJ tempka była jeszcze ponad linia pokrywającą, a drugiego już spadła poniżej, następnego dnia był okres.
Moje przypuszczenie jest takie, że zaczęłam produkować estrogeny - tempka spadła i pojawił się płodny śluz, a samo krwawienie nieco sie opóźniło, lecz w granicach normy.

Pytania zasadnicze: czy mam rację i czy współżycie w tym czasie teoretycznie przecież niepłodnym(!) ( przez pierwszych 5 dni miesiączki mam takze niepłodność względną na podstawie obliczeń metody angielskiej ) jakoś mogłoby sprowadzić na świat nowego człowieka?

podniecenie, choroby co mogłoby zaburzyć śluz - wykluczone

Przepraszam że się tak rozpisałam i prosze o odpowiedzi :D
Kruszynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 czerwca 2011, o 18:50

Re: Witam i pytam - o płodny śluz przed miesiączką

Postprzez chocolate_puma » 4 czerwca 2011, o 11:46

Nie ma możliwości poczęcia w tym czasie, III faza i tyle. A śluz płodny przed samym okresem się zdarza i nie świadczy on wtedy o płodności. Zupełnie się tym nie przejmuj. Progesteron spada przed samą miesiączką i estrogeny dochodzą do głosu.
chocolate_puma
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 12 sierpnia 2008, o 12:02

Re: Witam i pytam - o płodny śluz przed miesiączką

Postprzez Kruszynka » 4 czerwca 2011, o 13:06

Czyli tak jak myślałam, dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Kruszynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 czerwca 2011, o 18:50


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron