Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prośba o pomoc w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez mary85 » 26 maja 2011, o 12:54

Witam, mam problem z interpretacją cyklu. A właściwie z samym cyklem, bo nie bardzo wiem, co się dzieje. Nastąpił już 3dniowy odpowiedni skok temperatury, jednak (co mi się zdarza pierwszy raz) szyjka jest ciągle miękka i otwarta, a śluz typu białko jaja kurzego. Czy któraś z Was też tak miała? Co to może oznaczać???
mary85
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 marca 2011, o 20:04

Re: prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez kami79 » 26 maja 2011, o 13:47

Trzy wyzsze maja byc po szczycie sluzu wiec jezeli szyjke masz ciagle otwarta a sluz ciagle plodny to znaczy ze jeszcze jestes w II fazie i te temperatury zaznaczasz jako przedwczesnie wyzsze. Czekasz teraz na dzien szczytu, zaznaczasz go na wykresie gdy nastepnego dnia sluz zmieni sie na gorszy. I od tego dnia liczysz trzy wyzsze tempki. jak je uzbierasz to zaczyna sie III faza
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez mary85 » 26 maja 2011, o 20:58

no tak, to wiem z książki, ale skoro to skok temperatury daje gwarancję odbycia się owulacji, to skąd jeszcze ten śluz typu bardziej płodnego? a może jeszcze nie było owulacji? to skąd skok temperatury? już nic z tego nie rozumiem... :?
mary85
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 marca 2011, o 20:04

Re: prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez kami79 » 26 maja 2011, o 21:21

Zasada jest taka ze najpierw szczyt sluzu a potem skok. Skoki przed szczytem mozesz miec z roznych niewyjasnionych przyczyn. Poczekaj na szczyt sluzu a potem policz trzy wyzsze i masz III faze
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez mary85 » 27 maja 2011, o 08:47

tak, tak, zasadę znam, tylko zwyczajnie nie do końca rozumiem :D poziom niższy mam 36,3, a wczoraj szyjka już się zamknęła i dziś rano było 36,9; zastanawiam się tylko czy taki spory skok może być spowodowany przez ciążę (5 dni po ewentualnym zapłodnieniu)? czy to jeszcze trochę za wcześnie na takie dywagacje?
mary85
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 marca 2011, o 20:04


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron