Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prosba o interpretacje

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

prosba o interpretacje

Postprzez ulakom » 24 lutego 2011, o 12:01

Jak pisalam w poprzednim poscie - cykl skacze i sa krwawienai przed miesiaczka, wiec trudno mi ustalic dzien 1. zaczne od dnia kiedy temperatura spadla znacznie, choc plamienia nie bylo wielkie. ale plamienie bylo o wiele wczesniej (to jest 24 dzien cyklu poprzedniego, zaznaczylam jako pierszy obecnego)
1. 36,4 - rozowe plamienie
2. 36,7 - krew ze sluzem,
3. 36,7 krew ze sluzem
4, 36,3 - obfite bardzo krwawienie
5, 36,4 normalne krwawienei
6. 36,1nic
7. 36,4 = troszeczke krwi
8. 36,3 sucho
9. 36, 2 sucho
10. 36,2 sucho
11, 36,2 sluz - urywa sie
12.36,2 brak odczucia
13. 36,4 transparentny (bol prawego jajnika)
14, 36,4 kurze bialko
15. 36, 4 kurze bialko
16.36,6 kurze bialko z domieszka krwi. (bol z lewej strony - jajnik?)
myslalm ze skok jest 13 dnia, ale teraz nie wiem .... i tak jest czesto
Temperatura mierzona rano, o tej samej porze, termometr elektryczny.
bardzo dziekuje
ulakom
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lutego 2011, o 12:44

Re: prosba o interpretacje

Postprzez magna » 24 lutego 2011, o 14:02

Moim zdaniem trzeba czekać,. Wahałabym się, żeby za skok uznać dzień 16, ale byłby to skok przedwczesny, bo przecież miałaś tego dnia śluz o konsystencji białka kurzego. Jeszcze nie da się tu zobaczyć początku fazy III. Trzeba cierpliwie czekać i obserwować dalej.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez ulakom » 24 lutego 2011, o 14:13

dziekuje, no wlasnie, bede czekac :) a okolo 19 dnia bede juz znowu krwawic :) i tak czekamy kazdy miesiac....
ulakom
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lutego 2011, o 12:44

Postprzez magna » 24 lutego 2011, o 16:12

Jeżeli od skoku temperatury do końca cyklu mija tak mało czasu, to raczej jest to spowodowane jakąś nieprawidłowością? Jesteś niedługo po porodzie? Tabletkach? Czemu tak? Konsultowałaś się z lekarzem? Długość fazy lutealnej to powinno być 10-16 dni...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez ulakom » 24 lutego 2011, o 16:23

Nie jestem po porodzie, nie bralam tabletek anty... plamie ojuz bardzo dlugo :(, odwiedzilam juz wieeeleu lekarzy, jestem po histeroskopii i uyzeczkowaniu (ponoc mialo pomoc), bralam tez mnostwo tabletek na regulacje, i NIC! pisalam o tym w :skaczacych cyklach i plamieniach przed okresem, niestety nikt nie poradzil. Coz, lekarze rozkladaja ree, to czego sie moglam spodziewac.... dziekuje za odpowiedz:)
ulakom
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lutego 2011, o 12:44

Postprzez agniecha123 » 2 marca 2011, o 15:01

A co było dalej? Jak bym była na Twoim miejscu spróbowałabym połączyć obserwację z testami LH i pomierzyłabym poziom hormonów w poszczególnych momentach cyklu - nigdy tych hormonow w takim celu nie mierzylam, ale testy lh robilam - pomogly mi byc pewna ze to co obserwuje to oznaki owulacji. Oczywiscie kosztuja chyba 25 zł za 5 testów, a potrzeba ich w takim celu sporo. Badania hormonalne to jeszcze więcej.
Chyba że masz zaburzenia hormonalne albo czasem nie masz owulacji to wtedy nic nie wykaże... i klops.

Sprobuj okreslic miesiaczke na podstawie syndromu napięcia dzien przed (czy wszysyc dookoła nagle stali się nieznośni i wredni i złośliwi - u mnie raz na cykl tak jest - ludzie normalnie wiedzą że będę mieć okres i starają się mnie wkurzyć na maxa), albo faze 1 estrogenowa na podstawie dobrego samopoczucia... To taki pomocnicze tylko wskazniki.

Nie znam się na tym wszystkim - po swoich problemach wydaje mi się że pomóc sobie możęsz tylko Ty sama - najlepiej siebie znasz- te cyferki i słowa to nie wszystko.

Sama mam problemy więc trzymam za CIebie kciuki :-)

Agnieszka
agniecha123
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 14:52

Re: prosba o interpretacje

Postprzez ulakom » 8 marca 2011, o 09:53

dalej....
17.36.6 kurze bialko = krew
18.36.6 wodniste
19.36.6 sucho
20.36.7 s
21.36,7 s
22.36.8 s
22.36.7
23.36,7 po wspolzyciu krew
24. 36,7 rozowy sluz
25.36,7 troche krwi
26. 36,7 troche krwi, (glownie rano i wieczorem) swieza rozowoczerwona
27. 36,7 troche krwi
28. 36.6 rano rozowo...
dodam jak pisalam ze mam trudnosci w ustaleniu dnia miesiaczki (tu nanioslam wczesniej, na moim wykresie jest od 4 dnia, gdy temperatura spadla i juz nie bylo plamienia tylko krwawienie. czyli albo jest 24 dzien cyklu, albo 28 :). wkurzam sie :) od plamien - stres, strach....ta iewiadoma no i fakt ze maz chce a nie moze....
ulakom
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lutego 2011, o 12:44

Re: prosba o interpretacje

Postprzez chocolate_puma » 8 marca 2011, o 17:21

Wyraźna III faza od 22. dnia wieczorem.
Ja bym jednak zdecydowanie przyjęła dzień 4. (z obfitym krwawieniem) za pierwszy dzień cyklu. Gdyby nie te plamienia, to mamy tu naprawdę bardzo ładny książkowy cykl.
Rozumiem, że były badania hormonalne i wizyty u endokrynologa? Rozumiem też, że plamienia powstrzymują Was od korzystania z III fazy? Przy delikatnym plamieniu chyba nie ma przynajmniej 'medycznych' przeciwwskazań do współżycia?
chocolate_puma
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 12 sierpnia 2008, o 12:02

Re: prosba o interpretacje

Postprzez ulakom » 9 marca 2011, o 10:13

Dziekuje :) taaaak - ksiazkowe moglobys ie wydawac - TYLKO TE PLAMIENIA>. Nie, nie korzystamy z III fazy, chyba ze sie uda, bo krwawienie to krwawienie. Przy miesiaczce ze wzg zdrowotnych nie powinno sie wspolzyc, wiec tym bardziej przy takim dziwnym krwawieniu? czyz nie? Poza tym, co to za przyjemnosc, anis ie rozluznic, ani nic bo wciaz myslisz co tym razem bezei zapalmione, a potem to trzeba wziac prysznic bo oboje ufiflani we krwi....
Badania byy -ponoc wyniki dobre TSH 1,48 Prolactina 14, oestradiol 1200, FSH 9,5, LH 43,3.
Potem jeszcze jest cos popisane o fazie Follicular, midcycle , luteal, oral contraceptiv - i znowu oesradiol, FSH, LH, Progesteron - ale wszystko zaznaczone ze OK. zreszta lekarz mowil ze wyniki mam dobre.
Robiono je przed podjeciem decyzji wyslania mnie na histeroskopie i lyzeczkowanie. Wynik ogniskowe zapalenia blony sluzowej macicy.
ulakom
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lutego 2011, o 12:44


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron