Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Prośba o interpretację cyklu.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Prośba o interpretację cyklu.

Postprzez Mola » 23 stycznia 2011, o 10:37

Witam!
Jest to mój pierwszy obserwowany cykl. Bardzo proszę kogoś bardziej doświadczonego o interpretacje. Korzystam z metody Rotzera na podstawie podręcznika.

1-5 miesiączka
6.36.1, delikatne krwawienie
7.36.1, sucho
8.36.1, żółtawy gesty śluz
9.36,0, biały gesty śluz
10.brak pomiaru, biały gesty śluz
11.36,1 bj
12.36,1 bj
13.36,1 bj
14.36,2 bj bardzo mało
15.36,4 sucho
16.36,25 biały gesty, ale odrobinę ciągliwy
17.36,2 śluz biały gęsty mało
18.36,4

Dzisiaj jest 18 dzień cyklu. Temperaturę mierze w ustach, termometrem elektronicznym o 6.00 przed wstaniem. Czy te temperatury nie są za niskie? Czy skok już był? Cykle mam 28 dniowe bardzo regularne.
Jeżeli ktoś bardziej doświadczony miałby chwilkę to będę bardzo wdzięczna:)

Pozdrawiam.
Mola
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 stycznia 2011, o 10:30

Postprzez carusia87 » 24 stycznia 2011, o 15:20

Temperatury są normalne, a skok był 14 dc.
bj to śluz rościągliwy, tak? czyli szczyt śluzu też 14 dc.
Jesteś w stanie wyznaczyć III faze? :)
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Mola » 25 stycznia 2011, o 11:55

Jeżeli szczyt i skok 14dc to III faza 17dc wieczorem, ale temperatura 17dc nie jest o 0,2 wyższa więc III faza 18dc? Czy temperatura z 14dc jest przedwcześnie podwyższona?
I jeszcze jedno, Rotzer pisze „ Faza wyższych temperatur, zwłaszcza przy mierzeniu temperatury w ustach, może przebiegać już na wysokości 36,6” Moja przebiega dużo niżej, może coś źle mierze?

Dziękuje za wcześniejsza odpowiedź. Moje interpretacje cyklu na razie służą tylko mojej wiedzy i nie maja zastosowania w praktyce. Gdyby jednak ktoś znalazł chwilkę to będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości:)
Mola
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 stycznia 2011, o 10:30

Postprzez carusia87 » 25 stycznia 2011, o 16:43

Dobrze wyznaczyłaś 3 faze. 18 dc wieczorem.
Co do poziomu temp. to ja bym się tym nie przejmowała. Tak masz i już:)

Przedwczesny skok to chyba łączy się z podwyższoną temperaturą przed szczytem śluzu... Skoro wyższa temperatura pojawia się razem ze szczytem to raczej nie jest przedwcześnie podwyższona :)
Ale tak na sto % nie jestem pewna tego terminu :)
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez brida » 13 lutego 2011, o 18:12

Witajcie, ja mam problem, bo chciałanym się nauczyć, ale nie rozumiem np. kiedy się mierzy pierwszą temperaturę, pierwszego dnia miesiączki? a jka np, miesiączkę dostanę o godz 16? pomóżcie proszę
brida
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lutego 2011, o 18:07

Postprzez magna » 13 lutego 2011, o 18:53

Ja mierzę temperaturę od 5 dnia cyklu (czyli jest to piąty dzień miesiączki, bo zwykle krwawienie mam tygodniowe). A mierzę ją do końca cyklu, cykle mam długości 24-28 dni.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez brida » 13 lutego 2011, o 19:28

Witam, dziękuję za odpowiedź, ale jak tak patrzyłam na forum w opisach innych dziewczyn to nie każda liczy temp. od 5 dnia, bo niektóre od 6, 7 od czego to zależy?
Magdna, czyli jeśli miseiączkę mam co 32 dni to mam mierzyć temp od 5 dnia okresu i do tego ile dni jeszcze mierzyć?
brida
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lutego 2011, o 18:07

Postprzez magna » 14 lutego 2011, o 21:08

Zaczęłam mierzyć właśnie 5 dnia, bo na początku obserwacji obliczyłam sobie, że żeby zebrać przedwzrostową szóstkę temperatur muszę zacząć mierzyć tak właśnie, gdyż pierwszy dzień wzrostu mam już nawet 12 dnia cyklu. Żeby mieć sześć niskich temperatur muszę mieć na wszelki wypadek temperatury z dni 11, 10, 9, 8, 7, 6. A w związku z tym, że wolę też mieć dzień w zapasie - zaczęłam mierzyć dnia 5. Na początku obserwacji zakładałam bowiem przecież, że nigdy nie wiadomo, zawsze może być tak, że będzie cykl, w którym temperatura skoczy już 11 dnia... Albo jakaś temperatura będzie zaburzona. I wtedy nie zbiorę odpowiedniej ilości temperatur. No i na takim mierzeniu od piątego dnia nigdy się nie zawiodłam. Tak więc chyba moment, od którego się mierzy, zależy od długości cyklu i od tego, kiedy zazwyczaj Ci skacze temperatura. Ale to będziesz wiedzieć dopiero po kilku miesiącach obserwacji. Myślę, że na początku lepiej zebrać więcej temperatur niż za mało.
Na początku lepiej mierzyć temperaturę do końca cyklu. Będziesz widziała, jak to u Ciebie wygląda. Na przykład poobserwujesz na całym wykresie, czy temperaturę zaburzają Ci jakieś leki, bezsenność, stres, alkohol itp.
A jak już zbierzesz jakieś doświadczenia, to starczyłoby właściwie do 3/4 dnia wyższych temperatur, kiedy to z pewnością wyznaczysz fazę III i nie będziesz dalszych potrzebować.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron