Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Szyjka - jak interpretować?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Szyjka - jak interpretować?

Postprzez sx4 » 16 stycznia 2011, o 18:31

Witajcie :)
Jakiś czas nie było mnie na forum. Obserwowałam się pilnie. Po niemal roku (prawie) załapałam o co w tym wszystkim chodzi ;)
Jedyne z czym mam kłopot to szyjka.
Po cesarkach mam tyłozgięcie macicy (wcześniej wszystko było w porządku). Zastanawiam się czy tyłozgięcie ma wpływ na "położenie" szyjki. Szyjkę obserwuję łącznie z temperaturą i śluzem. Na początku (ok. 10 dnia) szyjka jest na 7,5 cm głębokości. Potem (ok. 18 dnia) jest na 5 cm i zaraz potem "chowa się" na 10 cm. Po kilku dniach znowu wraca do 7,5 cm. Jak to interpretować? Czy "schowanie się", w pozycji jak najdalej od wejścia jest momentem "szczytu szyjki" i ewentualnej owulacji czy raczej te 5 cm i znajdowanie się niemal w "przedsionku" to jest to? Śluz po tym jak jest w ogromnych ilościach (jest taki jeden dzień) stopniowo zanika i nawet po paru dniach zdarza się "dobrej jakości" pomimo, że teoretycznie ciągle jest sucho. Jak to ocenić?
Pozdrawiam :)

P.S.
Przepraszam jeśli kogoś obraziłam zbyt dosadnym słownictwem. Nie wiem jak wyrazić się delikatniej.
sx4
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 czerwca 2010, o 18:27

Postprzez sx4 » 18 stycznia 2011, o 17:10

Nikt nie chce mi pomóc? Szkoda :(
sx4
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 czerwca 2010, o 18:27

Postprzez kami79 » 18 stycznia 2011, o 17:59

Objawy szyjki powinny byc kompatybilne z innymi objawami plodnosci lub jej braku. Podczas owulacji szyjka jest otwarta m. w. a opuszek palca, miekka jak usta (lub jak ucho- w zaleznosci od metody jaka sotujemy ;)) i umieszczona wysoko. Do tego dochodzi sluz ktory zmienia sie na plodny. W okresie nieplodnosci szyjka jest nisko, twarda- jak nos- i zamknieta. Sluz zanika. Niewiem czy o to Ci chodzilo?
pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez sx4 » 20 stycznia 2011, o 10:51

Kami79 dziękuję.
Obejrzałam wszystkie notatki i byłam trochę zdezorientowana, bo szyjka zrobiła "falę". W 13 dniu i w 21 była głęboko :roll: Za to 21 dnia doszedł skok i pomimo suchości zdarzał się śluz bj. (bardzo minimalnie). 22 dc też był śladowy. Jeżeli tego nie zignoruję to mam prześliczny, czytelny wykres wykres z mitycznym skokiem o 0,2stopnia (zwykle temperatura rośnie mi powoli w ciągu 3-4 dni).
Dzięki Kami79 :-)
sx4
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 czerwca 2010, o 18:27


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron