Teraz jest 28 marca 2024, o 10:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

CZY temperatura wystarczy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

CZY temperatura wystarczy

Postprzez maga13t » 27 września 2010, o 14:04

Czy nastepujacy skok temperatury jest wystarczającym do uznania,iż jajeczkowanie sie odbyło:

od 1dc do 19dc temperatura w granicach: 36,09-36,41
od 20dc jak narazie do 24dc temperatura powyżej 36,61 ( w granicach 36,61-36,67).
Mierzone termometrem elektronicznym.

Czy świadczy to o niepłodnosci poowulacyjnej?

Skok jest wyraźny,ale moje obawy wynikają z faktu, iż w tym cyklu miałam problemy z interpretacją sluzu i nie zaobserwowałam szczytu.

Cykle mam dosc nieregularne, 27-39dni, przeważnie 32-33dni.
maga13t
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 września 2010, o 13:51

Postprzez bejbe » 27 września 2010, o 22:26

wiem, że są jakieś metody oparte tylko na temperaturze, ale są troche mniej skuteczne niż te wieloobiawowe, pamiętam jeszcze, że przy ich stosowaniu trzeba czekać zawsze do 4 wyższej, a nie do trzeciej, poza tym nie wiem czy są jakieś różnice bo dawno, dawno kiedyś coś o nich przeczytałam tylko
bejbe
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 lutego 2010, o 13:32
Lokalizacja: Kraków

Postprzez carusia87 » 27 września 2010, o 23:36

możesz skorzystać z reguły temperaturowej.
faza III zaczyna sie wieczorem czwartego dnia wyższych temp, pod warunkiem, ze 3 ostatnie znajduja sie co najmniej na poziomie wyższym.
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: CZY temperatura wystarczy

Postprzez romantyczna » 18 lipca 2011, o 10:22

Co do takiej metody proponowałabym użycie monitora cyklu :) sama używam Cyclotestu i nie mam problemów w określeniu dni płodnych, owulacji etc. Samodzielne mierzenie temp. i interpretacja mogą być uciążliwe
romantyczna
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 lipca 2011, o 13:02

Re: CZY temperatura wystarczy

Postprzez Lucja » 24 lipca 2011, o 09:26

Jeśli mamy tylko temperaturę, to trzeba by skorzystać z metody termicznej ścisłej, tzn. trzy kolejne wyższe temp. muszą spełniać warunek, tak jak typowo dla wyższej trzeciej, tzn. musimy wykreślić pod każdą 3 ukośniki nad linią pokrywającą. Może to być po kolei, jeśli tak się akurat złoży, a jak nie to czekamy aż będzie 3 takie wyższe tempki.
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron