Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy gdy temperatura byla zmierzona 2,5 h pozniej...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Czy gdy temperatura byla zmierzona 2,5 h pozniej...

Postprzez tysialek » 20 września 2010, o 16:25

...niz zwykle i termometr pokazal odpowiedni skok (3 kreski), to moge bezpiecznie uznac, ze jest to pierwsza wyzsza temperatura?
Chodzi mi o to, czy ewentualna "korekte" temperatury (gdy pomiar jest pozniejszy niz zazwyczaj) robi sie w gore? A moze nie ma w tym wzgledzie zadnych regul?
dziekuje
tysialek
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 sierpnia 2006, o 10:38

Postprzez Fruzia » 20 września 2010, o 21:16

Taka temp. jest raczej zakłócona. Korektę robi się w takim przypadku w dół (0,1 stopnia na każdą pełną godzinę, czyli u Ciebie 2 kreski w dół). Muszą być reguły, inaczej nie byłoby podstaw korekty robić.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez karen » 23 listopada 2010, o 10:00

Temperaturę należy zawsze mierzyć o jednej godzinie, czy godzina nie jest ważna tylko to, żeby mierząc temp. być po przynajmniej 3 godzinnym śnie?
karen
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 listopada 2010, o 11:54
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Postprzez kami79 » 24 listopada 2010, o 12:57

Trzeba mierzyc zawsze o tej samej porze, mozliwe sa ewentualne przesuniecia o mw 15 minut. Wczesniej wystarczy godzina snu lub odpoczynku w pozycji lezacej
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez karen » 24 listopada 2010, o 13:10

No to jeśli przedwczoraj zmierzyłam temp. tuż po przebudzeniu o godzinie 7:00, wczoraj również po przebudzeniu, ale już o 8:00, a dziś (po przebudzeniu) o 9:00 to ten wynik jest już zafałszowany? Bo nie bardzo rozumiem? Czytałam, że najważniejsze jest to by temp. mierzyć po uprzednim wypoczynku, więc skoro przedwczoraj, wczoraj i dziś temp była mierzona po przebudzeniu, ale z jednogodzinnym przesunieciem to chyba większej różnicy nie robi ( wahania temp. nie zaobserwowałam, utrzymuje się narazie na m/w jednakowym poziomie (jestem przed owulacją). To mój wykres http://owulator.pl/karen
karen
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 listopada 2010, o 11:54
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Postprzez carusia87 » 24 listopada 2010, o 14:28

Cześć,
Temperatura ciala podnosi się w ciągu dnia. Przy normalnych warunkach wzrasta systematycznie o około 0,1*c co godzinę.
Wiadomo, że każdy ogranizm jest inny i istnieją wyjątki od reguły.

Dlatego bardzo ważne jest mierzenie o stałej porze zaraz po przebudzeniu.
Nie masz możliwości mierzenia o jednej godzinie?
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez karen » 26 listopada 2010, o 11:45

No ciężko jest bo śpię w jednym pokoju z 1,5 roczną córką i jak sobie nastawię budzik na tę 7:00 to ją obudzę, więc wstaję razem z nią, a ona raz się budzi o 7:00, innym razem o 8:00, a czasem i o 9:00. Myślalam, że to nie ma znaczenia, bo kobiety, które pracuja na zmiany nie zawsze przecież mierzą temperaturę o tej samej godzinie.. :?
karen
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 listopada 2010, o 11:54
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Postprzez kami79 » 26 listopada 2010, o 12:41

jesli codziennie wstajesz o 7 to nastawiaj sobie budzik na 6:50, bedziesz miala czas na spokojne zmierzenie i zapisanie tempki. to trwa kilka minut. trzymaj sie tej godziny takze w weekendy czy inne dni kiedy nie musisz wstawac o 7. po zmierzeniu mozesz dalej isc spac. mozna sie przyzwyczaic, z czasem wejdzie Ci to w nawyk
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez carusia87 » 26 listopada 2010, o 16:08

W tygodniu jak mierze temperature to budzi mnie mąż jak wstaje do pracy. W weekendy nastawiam wibracje w telefonie i kłade na stoliku.
Nie śpie twardo więc sama wibracja mnie budzi, a mąż i synek dalej śpią :)
Dodam, że synek zazwyczaj nad ranem wędruje do nas do łóżka.

Myśle, że da się wyjść z takiej sytuacji. Może masz w telefonie jakiś cichy dzwonek, który obudzi Ciebie i da córci dalej spać? :)
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron