Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

otwarta szyjka w III fazie - mozliwe?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

otwarta szyjka w III fazie - mozliwe?

Postprzez tysialek » 29 marca 2010, o 14:26

Szyjke zaczelam badac w tym cyklu. Trudno w zasadzie mowic o badaniu - dwa razy, przy umieszczaniu gleboko leku dopochwowego dotknelam jej i:
- za pierwszym razem byla wyraznie twarda i zamknieta
- dzisiaj rano - wyraznie miekka i rozwarta

Jestem obecnie w III fazie cyklu (potwierdzone trzema wyzszymi - temperatura w dalszym ciagu wysoka - i zanikiem sluzu typu plodnego), od paru dni wspolzyjemy z mezem. Chcemy uniknac poczecia.

Do najblizszej miesiaczki - jesli kierowac sie typowa dlugoscia cyklu - pozostalo 4-5 dni.
Czy obecne rozwarcie szyjki to jakas anomalia?
tysialek
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 sierpnia 2006, o 10:38

Postprzez Annka » 29 marca 2010, o 18:01

U mnie szyjka zawsze się otwiera po stosunku i potrzebuje min.3 dni, żeby się znów zamknąć, więc po ustaleniu III fazy i pierwszym w niej współżyciu po prostu nie badam szyjki wcale, bo to bezcelowe.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zielona » 31 marca 2010, o 09:59

Ponadto nie badamy szyjki rano. Wynik jest niemiarodajny, gdyż dopiero po jakimś czasie od wstania z łóżka, podczas wykonywania codziennych czynności, mięśnie podciągają szyjkę macicy do jej właściwego ułożenia.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez tusia221 » 7 kwietnia 2010, o 20:03

U mnie szyjka otwiera sie na kilka dni przed @ i wtedy tez pojawia sie sluz plodny,traktuje to jako objaw zblizajacej sie miesiaczki :)
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron