Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pomoc w interpretacji - dlugi brak wzrostu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Pomoc w interpretacji - dlugi brak wzrostu

Postprzez tysialek » 3 lutego 2010, o 11:41

To moj drugi pelny cykl po poronieniu (wiem, ze pierwszy okres moze poprzedac owulacja). Poprzedni byl dosc typowy jak dla mnie - 25 dni, wzrost temperatury w 15 dniu cyklu.
Obecny - jest juz 18 dzien cyklu, a wzrostu (tego o dwie kreski) nie ma.
Krotki opis:
Miesiaczka 4-dniowa:
5. dzien - 36,7
6. - brak pomiaru - zbity termometr
7. (zmiana termometru) -36,6, sucho
8. 36,4, sucho
9. 36,4, rozciagliwy, wieczorem klucie w jamie brzusznej (chyba z jajnika)
10. 36,5, papka
11. 36,5, lepki, maly rozciagliwy glutek
12. 36,3, mokro, lepki + maly troche rozciagliwy glutek (drugie mocne klucie w brzuchu)
13. 36,6, mokro, papka
14. 36,6, biala papka
15. 36,7, biala papka
16. 36,7 mokro, papka
17. 36,7, mokro, papka
18. 36,7

Czy taki wzrost (cztery wyzsze o co najmniej jedna kreske) pozwala na "bezpieczne" wspolzycie?
Bardzo bym byla wdzieczna za pomoc, bosmy spragnieni po wielu miesiacach abstynencji podczas trudnej ciazy.

A propos termometrow rteciowych - mieszkam w Belgii i po zbiciu tego mojego szukalam nowego. Rteciowych tu juz w ogole nie ma w obrocie, ale sprzedaja takie szklane z jakims innym, nietoksycznym zwiazkiem. koszt - okolo 6,5 EUR. Moge przywiezc pare sztuk w kwietniu. Jakies chetne? W Polsce mieszkam w Warszawie, ale moze moglabym przeslac poczta...?

Brak przebytych kursów. Nauka samodzielna (z ksiazki Roetzera + mini kurs na kursie przedmalzenskim)
tysialek
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 sierpnia 2006, o 10:38

Re: Pomoc w interpretacji - dlugi brak wzrostu

Postprzez zielona » 3 lutego 2010, o 22:07

tysialek napisał(a):Czy taki wzrost (cztery wyzsze o co najmniej jedna kreske) pozwala na "bezpieczne" wspolzycie?


Tak, ALE zauważ, że odczuwasz mokro. Musisz poczekać na trzy suche dni połączone ze wzrostem temperatury - odczucie mokrości jest objawem wysokiej płodności.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez tysialek » 4 lutego 2010, o 10:14

Dzieki za odpowiedz.
Ale wiesz, ja czasami mam odczucie mokrosci az do miesiaczki, i to najbardziej mokro czuje wlasnie w trzeciej fazie, a ten sluz od okolo tygodnia jest ewidentnie nieplodny (bialy, nierozciagliwy, gesty).
To raczej niemozliwe, zebym byla jeszcze plodna (lub potencjalnie plodna), bo moje cykle trwaja 25-28 dni, a dzisiaj jest 19. dzien.
Dzisiejsza temperatura - 37,0.

W kazdym razie dzieki za zainteresowanie.
tysialek
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 sierpnia 2006, o 10:38

Postprzez kiniaa » 4 lutego 2010, o 12:09

tysialku,
jeżeli chodzi o wzrost tempki, to czasami poczekaj. Ja miałam cykle zwykle 24 do 26 dni max, ale raz na jakiś czas (raz na rok, 2 razy na rok) zdarzały się cykle 30 dniowe i też czekałam i nie wiedziałam o co chodzi - myślałam że brak owu. Zwykle wzrost tempki miałam w 12-14 dniu, ale w tych długich "wyjątkach" wzrost miałam dopiero ok. 21 dnia. Więc czasami tak bywa. Ale z tego co piszesz, tempka już prawidłowo wzrosła ;)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez Fruzia » 4 lutego 2010, o 20:20

tysialek napisał(a):To raczej niemozliwe, zebym byla jeszcze plodna (lub potencjalnie plodna), bo moje cykle trwaja 25-28 dni, a dzisiaj jest 19. dzien.
Dzisiejsza temperatura - 37,0.



Jeśli Ci zależy na małym PI, to nigdy nie myśl dniami cyklu. Poznałam kiedyś kobietę, która bardzo bała się kolejnej ciąży, mówiła, że ma cykle 28-dniowe i współżyła dopiero w 28. dc. I poczęły się bliźniaki.
Zawsze patrz na objawy, tak, jak teraz to robisz.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez zielona » 5 lutego 2010, o 13:17

Tym bardziej, że po ciąży cykle mają prawo być inne niż przed - a nawet trochę poszaleć, dopóki się wszystko nie unormuje.
Ale jeśli pytasz o sam wzrost, to cztery dni takiego skoku są wystarczające.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron