Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czas piepłodny a testy owulacyjne

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

czas piepłodny a testy owulacyjne

Postprzez a.nia » 16 grudnia 2009, o 10:54

Czy można w pełni zaufać testom owulacyjnym?
jeżeli nie chcę w tej chwili dopuścić do poczęcia a będę się wspomagać testami w wyznaczaniu owulacji to czy mogę 24 godziny po owulacji potwierdzonej testem uznać za czas niepłodny?
a.nia
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 08:36

Postprzez Amazonka » 16 grudnia 2009, o 16:23

Testy owulacyjne nie służą do odłożenia poczęcia wbrew temu co pisze GW. Owulacja może wystąpić 36 h po dodatnim teście i co wtedy?
Chcesz zobaczyć ciąże mimo samych negatywnych testów? :-)
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez a.nia » 17 grudnia 2009, o 09:04

36 h?
dlaczego wszędzie pisze że 12-24
a.nia
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 08:36

Postprzez Anusia21 » 17 grudnia 2009, o 12:19

aniu, kobieta to nie zegarek, każda ma inny poziom LH, każda przechodzi owulację inaczej. Ja też korzystam z testów owu, ale raczej pomocniczo, z ciekawości - sprawdzam, czy owulacja wyznaczona na podstawie obserwacji pokrywa się z wynikami testu. Natomiast nigdy bym nie polegała na samych testach.
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez vanillka » 17 grudnia 2009, o 12:32

Gdyby to było takie proste, to całe to mierzenie temperatury okazałoby się zbędne.
Tymczasem jednak póki co owulację w warunkach domowych potwierdzają dopiero 3 (lub 4) niezakłócone temperatury wyższe. Testy owulacyjne sygnalizują jedynie wzrost poziomu LH - po takim wzroście może wystąpić owulacja. Ale problem w tym, że wcale nie musi. Może okazać się, że była to jedynie "przymiarka" do owulacji i po kilku dniach może nastapić kolejny wzrost poziomu LH, tym razem ten właściwy, po którym dojdzie do owulacji.
Także test właściwie mówi Ci tylko tyle, że mogło dojść do owulacji, ale nie jest w stanie jej potwierdzić. O ile przy planowaniu poczęcia taka informacja może być przydatna (np. w celu zintensyfikowania starań przed prawdopodobną owulacją), o tyle przy odkładaniu poczęcia informacja, że MOGŁO dojść do owulacji na niewiele się zdaje...
vanillka
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 stycznia 2009, o 10:35
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez a.nia » 17 grudnia 2009, o 13:05

dziękuję vanillka za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie coś takiego chciałam wiedzieć :)
a.nia
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 08:36


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron