Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

cykl krótszy niż zazwyczaj- prośba o pomoc w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

cykl krótszy niż zazwyczaj- prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez benia » 15 listopada 2009, o 22:48

Witam!

W październiku odbyliśmy z narzeczonym weekendowy kurs przedmałżeński. Okazało się, że para prowadząca go prowadzi również poradnię. Poszliśmy do poradni i niestety, akurat wtedy dyżur miała inna pani :( Ale do rzeczy.
Ponieważ obserwuję się od roku, wzięłam do skonsultowania moje karty. Pani je obejrzała, w niektórych przypadkach rozwiała wątpliwości. Dwa ostatnie cykle nie były super czytelne (wzrost temperatury dość późno, albo niewyraźny). Pani zaproponowała mi, abym w październiku zaprzestała mierzenia temperatury, a skupiła się tylko na obserwacji śluzu. Tak też zrobiłam.
1-5dc - @
6dc - plamienie
7- śluz lepki, biały
8-nieprzejrzysty, trochę rozciągliwy
9-rozciągliwy, wilgotno
10-rozciągliwy, przejrzysty
11-rozciągliwy, Bj
12- (nie zapisałam obserwacji)
13-rozciągliwy, mętny
14-biały, rwący (wiem, że to nie jest "słownikowe" określenie, ale nie wiem jak to inaczej określić)
15-lepki, żółtawy
16-lepki, biały
kolejnych dni nie zapisywałam, bo śluzu były śladowe ilości, biały lub żółtawy, nierozciągliwy

25dc - zmierzyłam temperaturę, bo nie chciałam dać się zaskoczyć @, 36.9
26dc-36.6
Wieczorem 26 dnia poczułam ból brzucha, taki jak przed okresem(chociaż zazwyczaj brzuch bolał przez co najmniej dzień, a nie pół godziny).Poszłam do łazienki i okazało się, że pojawiła się niewielka ilość krwi (około godziny 20-21). Potem już nic nie było, a następnego dnia miałam już normalny okres.

No i teraz kilka pytań:
- czy pierwszym dniem nowego cyklu jest ten,który oznaczyłam jako 26 dzień poprzedniego? Zatem ten cykl trwał 25 dni? Dotychczas najkrótszy cykl jaki miałam trwał 26 dni.
- czy tylko na podstawie obserwacji śluzu mogę wyznaczyć początek dni niepłodnych ? W poprzednich cyklach między dniem szczytu a pierwszą wyższą temperaturą zdarzały się odstępy 1-3 dniowe.

Dotychczas wydawało mi się, że moje cykle są dość czytelne i regularne, a tutaj takie coś :( Nie dość, że krótki, to jeszcze jak na złość nie mierzyłam temperatury.
Będę wdzięczna jeśli ktoś odpowie na moje pytania :)
benia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 maja 2009, o 20:29

Postprzez Fruzia » 16 listopada 2009, o 00:20

A w jakim celu pani zaproponowała zaprzestanie mierzenia temperatury? Ja tam bez mierzenia nie wiedziałabym, co się dzieje.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron