Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jaki program do rysowania wykresów stosujecie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Jaki program do rysowania wykresów stosujecie?

Postprzez szczęśliwa mama » 29 października 2009, o 20:01

Ja korzystam ze strony http://www.fertilityfriend.com, ale doczytałam tu na forum, że nie jesteście z tej strony zadowolone (nie wiem czemu). Może warto opisać plusy i minusy poszczególnych stron umożliwiających interpretację cyklu?
Korzystałam też z https://rodzina-naturalnie.home.pl/lib/forms/login.php ale niestety tylko miesiąc jest darmowy :(.
szczęśliwa mama
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 października 2009, o 13:08
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez Olenkita » 29 października 2009, o 20:29

www.ctlife.eu

Po polsku, darmowy, mozna wkleic na forum, interpretuje wykres. Polecam :D
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez szczęśliwa mama » 29 października 2009, o 22:16

Dzięki, już się zalogowałam :D
szczęśliwa mama
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 października 2009, o 13:08
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez Amazonka » 31 października 2009, o 19:16

Nigdzie nie znalazłaś informacji o wadach FF?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczęśliwa mama » 2 listopada 2009, o 15:29

No właśnie jakoś nie mogłam trafić na wady, mam w nim coś koło 7 cykli i jego działanie nie wzbudziło we mnie żadnego podejrzenia. Teraz korzystam ze strony poleconej przez Olenkita i jestem zadowolona. Program jest przejrzysty, nie mam problemów z zakwalifikowaniem mojego śluzu (mam jeszcze inny program ściągnięty na komputer, ale tam to za dużo jest rodzajów tego śluzu i czesto nie wiem, który zaznaczyć, bo mój pasuje do 2-3 opisów :( ).
szczęśliwa mama
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 października 2009, o 13:08
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez MAKG » 2 listopada 2009, o 16:31

Jest jeszcze http://28dni.pl - tylko tam interpretację trzeba zrobić samemu.

Co do FF - może minusem jest to, że program ten jest nastawiony wyłącznie na wykrywanie owulacji, a nie faz cyklu. Ja mam tam chyba z 8 cykli - muszę przyznać, że daty owulacji wyznaczone przez ten program pokrywały się z moimi założeniami. Jeśli chodzi o interpretację, to program ten jest płatny, ale od czasu do czasu są bonusowe dni, kiedy można sobie wszystkie interpretacje przejrzeć (ma się przez te kilka dni VIP-owskie konto).

Ja korzystam z obu powyższych - ale chyba najlepiej polegać na swojej wiedzy, doświadczeniu, a strony typu FF, czy 28dni mogą jedynie służyć potwierdzeniu naszych obliczeń :)
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez Amazonka » 2 listopada 2009, o 20:09

Pogoń za owulacją kompletnie mija się z założeniami rozpoznawania płodności, a tego uczy FF. Zresztą został stworzony wyłącznie do starań, co ogranicza możliwości.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczęśliwa mama » 4 listopada 2009, o 13:56

Macie rację, tylko, że najpierw trzeba jakoś to doświadczenie zdobyć i dlatego szukałam takiego programu, no i nie ma problemu z wydrukiem, bo ręcznie robione wykresy często ulatniają mi się (dzieci :wink: ).

FF używałam gdy starałam się o pierwsze dziecko - pewnie dlatego nie widzę jego wad i jestem z niego zadowolona :wink: , barierą był język, więc z interpretacji nie korzystałam.

Podoba mi się http://www.ctlife.eu bo dodatkowo moje wykresy są wykorzystywane do badań - nie tylko dla mnie przydatna będzie obserwacja (to mnie motywuje do dalszego mierzenia temperatury - ostatnio mierzenie trochę utrudnia mi życie, dotąd dzieci w miarę ładnie spały w nocy a teraz diabeł ich opętał i potrafią całą noc na zmianę płakać i domagać się przytulania, oczywiście tatuś im nie wystarcza :( ).
szczęśliwa mama
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 października 2009, o 13:08
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez artura » 4 listopada 2009, o 14:14

przepraszam, ze się wtrącę nie do końca na temat, ale z tym diabłem to przesadziłaś; naprawdę nie wolno tak mówić; mój mąż był kiedyś na wykładzie ks Piątkowskiego (egzorcysty) i trochę się nasłuchał na ten temat; proszę zmień to określenie; pozdrawiam i życzę wytrwałości; mi też właśnie gdzieś wcięło papierową kartę (dobrze, że to początek cyklu, bo dam radę odtworzyć)
artura
 


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron