Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak odróżnić plamienie śródcykliczne od miesiączki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

jak odróżnić plamienie śródcykliczne od miesiączki

Postprzez Ania x » 17 września 2009, o 09:33

Czy da się odróżnić plamienie śródcykliczne od miesiączki?
Jestem ok. 4 miesiące po porodzie. Ostatni cykl trwał 29 dni, ale w wykresie temperatur nie było ładu ani składu - miałam jednak problem z godziną mierzenia, gdyż dziecko mnie budziło ok. 5 x w nocy, więc czas snu przed mierzeniem często był bardzo krótki. Jeśli chodzi o pozostałe wskaźniki, niewiele zapisywałam ze względu na to, że muszę się przyzwyczaić na nowo do regularnego stosowania npr :) Zapisywałam trochę, co się dzieje z szyjką - była prawie przez cały czas otwarta.
Teraz pojawiło się krwawienie i zastanawiam się czy to na pewno miesiączka.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez klara bemol » 17 września 2009, o 19:56

A czy to pierwsze krwawienie po porodzie?
To może być miesiączka, ale tylko wtedy, gdy był skok. A przy braku pewności i założeniu, że nie chcesz dziecka - ja bym poczekała i robiła dokładniejsze notatki.

Pozdrawiam
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Ania x » 17 września 2009, o 20:55

to jest 3 krwawienie, a obserwacje rozpoczęłam od 2 krwawienia. Byłam długo wycieńczona po porodzie, długo też rozpuszczały mi się szwy w pochwie i po prostu psychicznie nie miałam siły myśleć o tych sprawach, dlatego niestety dopiero teraz się za to zabrałam.
Ostatnio edytowano 19 września 2009, o 08:59 przez Ania x, łącznie edytowano 1 raz
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez kami79 » 17 września 2009, o 21:57

ja po drugim porodzie mialam 2 krwawienia srodcykliczne zanim dostalam pierwszej miesiaczki. o tym ze to wlasnie krwawienia dowiedzialam sie z obserwacji na ktorych nie zaobserwowalam zadnego skoku temperatury. na oko wszystko wygladalo jak miesiaczka,krwawienia byly dosc obfite i w dodatku wystapily dokladnie miesiac po sobie.
wiem jak ciezko prowadzic obserwacje po porodzie. objawom sluzu nie ufam w tym czasie zupelnie natomiast temperature warto mierzyc
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Ania x » 19 września 2009, o 09:02

A co sądzisz o sytuacji, gdy jest w nocy dość dużo karmień (ok. 5) i często wychodzi tak, że przed wyznaczoną godziną karmienia śpię tylko godzinę? Badałaś może też szyjkę? Przed ciążą badałam szyjkę i szło mi super, a teraz prawie przez cały czas mam wrażenie, że rozwarcie jest ogromne.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez Annka » 19 września 2009, o 22:21

Ja się wcale nie przejmowałam tym, ile było snu przed pomiarem, natomiast mierzyłam o w miarę stałej porze. Spałam z dzieckiem, więc nie wstawałam parę razy w nocy z łóżka - nie wiem, może to ma znaczenie. Temperatura jest b.czytelna, ale sądzę, że tu mam akurat szczęście, bo mało co zakłóca mi tempkę.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ania x » 20 września 2009, o 12:33

a jakiego używałyście termometru? Przed ciążą używałam owulacyjnego, a wcześniej elektronicznego. Przy elektronicznym bardziej skakały mi temperatury, a przy owulacyjnym pomiar był czytelny. Teraz znowu przestawiłam się na elektroniczny ze względu na wygodę. Kupiłam sobie Citizen, reklamowany przez lmm (ale ten tańszy).
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron