Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Sluz plodny przez 10 dni, czy to normalne???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Sluz plodny przez 10 dni, czy to normalne???

Postprzez Pani Kleks » 27 sierpnia 2009, o 17:10

Obecny cykl niebywale mnie zaskoczyl : otoz, jak podane w tytule, sluz plodny utrzymuje sie juz 10ty dzien. Zazwyczaj byly to 3, 4, gora 5 dni...dlatego zaczynam sie niepokoic. Temperatura nie rosnie i jest niska, wiec to nie ciaza (w zeszlym cyklu byla owulacja i normalny okres). Szyjka dziwnie sie zachowuje, ale jest miekka i raczej wysoko (choc w niektore dni zdarza jej sie lekko opasc). Sluz ma wszystkie cechy sluzu plodnego : przezroczysty, ciagnacy i slizki. CZy to mozliwe zeby organizm tak dlugo nie mogl sie zdecydowac na owulacje? Czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim?
Pani Kleks
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 12 stycznia 2009, o 15:32

Postprzez chocolate_puma » 27 sierpnia 2009, o 17:50

Zdarzają się takie anomalie...
Miałam raz śluz płodny przez 10 dni (z jednodniową przerwą), w między czasie dużo stresu i taki był efekt.
Ogólnie stres może powodować długie fazy z Bj, albo wystąpienie wydzieliny podobnej do Bj (Roetzer "Sztuka planowania rodziny": 61). I faktycznie jak mam nerwowy okres, to mi się przez cały cykl "ciągnie" i wtedy weź tu bądź mądry...

A jak to nie stres, to też nie ma się czym martwić. Trzeba czekać. Czasem tak bywa. Kropka. ;)

Spokoju i cierpliwości życzę:)
chocolate_puma
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 12 sierpnia 2008, o 12:02

Postprzez Pani Kleks » 27 sierpnia 2009, o 17:56

Oj tak, to chyba ten stres niestety...
Dzieki wiekie za pomoc :)
Pani Kleks
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 12 stycznia 2009, o 15:32

Postprzez MAKG » 28 sierpnia 2009, o 10:12

Ja z kolei w tym cyklu prawie nie mam bj... Raz tylko zauważyłam gęstą (bardzo gęstą) wydzielinę, i trochę rozciągliwego na następny dzień, a tak to tylko i wyłącznie śluz białawo-kremowy, trochę grudkowaty i nierozciągliwy... I to chyba w tym cyklu będzie "wsio" jeśli chodzi o śluz "płodny" - choć mam wątpliwości czy ten kremowy grudkowaty można do takiego zaliczyć :(
Ale też kiedyś miałam z 10 dni bj...
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez chocolate_puma » 28 sierpnia 2009, o 11:48

Raz jest przegięcie w jedną, raz w drugą stronę... nie może być za łatwo, nie? ;) Może faktycznie u Ciebie to 'trochę rozciągliwe' będzie najlepsze?

Badasz śluz wewnętrznie? Ja to zawsze coś wtedy znajdę i daje mi to pewność, że niczego nie przeoczyłam.
chocolate_puma
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 12 sierpnia 2008, o 12:02

Postprzez Amazonka » 28 sierpnia 2009, o 21:32

Miewam i po 14 dni, albo z 2 powrotami.
W bieżącym cyklu 3 dni.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron