Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Stwierdzenie poczęcia

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Stwierdzenie poczęcia

Postprzez jjwb » 22 września 2003, o 13:21

Ja raczej nie mam problemu z rozpoznaniem czasu płodnego czy niepłodniego. :) Interesuje mnie jednak co innego: kiedy powinnam iść do lekarza aby stwierdził czy jestem w ciąży :?: Zaraz jak nie dostanę okresu czy musze np. odczekać tydzień lub dwa :?: Jak to z tym jest :?:
jjwb
 

Postprzez Moni » 22 września 2003, o 13:56

Jeżeli zorientujesz się że jesteś w ciąży np. po temperaturze lub po teście to możesz iść do lekarza, ale on jescze nie stwierdzi po badaniu że jesteś w ciąży. Ja zawsze z tym trochę czekałam. Ale nie mogę Ci radzić tego samego bo każdy właściwie idzie kiedy chce. Może i należałoby iść zaraz jak się dowiesz; to przecież nic nie zaszkodzi, lekarz poradzi Ci jak masz postępować dalej i zaprosi na następną wizytę.
Chyba że nic Cie nie będzie niepokoiło i chcesz poczekać aż lekarz stwierdzi po badaniu ciążę. Możesz wtedy poczekać np. tydzień lub dwa ...jak napisałaś. :) Pozdrawiam.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez jjwb » 22 września 2003, o 14:54

Ok. :P Dziękuje za odpowiedź. A w jaki sposób lekarz stwierdza, że jest się w ciąży :?: Robi badani krwi, czy moze w jakis inny sposób :?:
jjwb
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 września 2003, o 14:17

Postprzez Moni » 22 września 2003, o 22:33

Zazwyczaj przez badanie ginekologiczne. Bada czy macica się powiększyła i chyba długość szyjki; wstępnie oblicza termin porodu. Na pierwszej wizycie lekarz wypisuje też skierowanie na badania krwi (badanie ogólne, WR, grupa krwi, czasami na toksoplazmozę jeżeli jest podstawa i inne). :wink:
Położna waży i zakłada książeczkę ciązy.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez jjwb » 23 września 2003, o 07:07

Ok, dzięki :)
jjwb
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 września 2003, o 14:17

Postprzez grażka » 26 października 2003, o 21:09

Na pewno powinnas iść kiedy cos cie zaniepokoi. A juz na pewno, gdy jesteś przekonana, ze jestes w ciązy, a tymczasem cos boli, pojawia się krwawienie. Wtedy nie czekaj.
grażka
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 lipca 2003, o 21:29


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron