Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:41 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

I faza - zapytanie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

I faza - zapytanie

Postprzez madusia » 22 czerwca 2009, o 11:05

Powiedzcie mi moje drogie taką rzecz. Roezter ustalił możliwośc zajścia w ciążę w I fazie na poziomie ok 2%. Moje pytanie jest takie: czy dotyczy to całej długości fazy I czy końcówki. Tzn czy przy 26 dniowych cyklach współżyjąc w pierwszym dniu miesiączki prawdopodobieństwo poczęcia małej kruszynki jest takie samo jak w piątym dniu cyklu? dzięki za odpowiedź
madusia
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 czerwca 2009, o 13:51

Re: I faza - zapytanie

Postprzez Bright » 22 czerwca 2009, o 11:23

madusia napisał(a):Powiedzcie mi moje drogie taką rzecz. Roezter ustalił możliwośc zajścia w ciążę w I fazie na poziomie ok 2%. Moje pytanie jest takie: czy dotyczy to całej długości fazy I czy końcówki. Tzn czy przy 26 dniowych cyklach współżyjąc w pierwszym dniu miesiączki prawdopodobieństwo poczęcia małej kruszynki jest takie samo jak w piątym dniu cyklu? dzięki za odpowiedź

Co to 2% miałoby znaczyć? Nie rozumiesz wskaźnika Pearla (PI).

PI=0.2 oznacza 2 poczęcia na 1000 par stosujących metodę przez rok. To nie jest prawdopodobieństwo.

Policzmy prawdopodobieństwo poczęcia dla prawidłowo wyznaczonej I fazy u Roeztera. Zakładając, że kobieta ma w roku 12 cykli i że poczęcia następowały w statystycznym 4 cyklu, mamy:
998*12+2*3=11976+6=11982 cykli bez poczęcia
11982/12000= 0,9985=99,85% SKUTECZNOŚCI w odkładaniu poczęcia
Prawdopodobieństwo nieplanowanego poczęcia z I fazy wynosi więc 0,0015= 0,15%

Zdrowy rozsądek mówi, że im dalej okresu płodnego, tym prawdopodobieństwo poczęcia mniejsze. Czyli 1 dnia I fazy prawdopodobnie szanse na poczęcie są mniejsze niż jej ostatniego dnia.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez madusia » 22 czerwca 2009, o 11:40

Dziękuję za odpowiedź. Moje rozumowanie było odobne, ale stwierdziłam, zę zapytam. A co do wskaźnika perla poprostu się pomyliłam. W końcu każdy ma do tego prawo. Pozdrawiam
madusia
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 czerwca 2009, o 13:51


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron