Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

problem z jednym pomiarem temperatury

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

problem z jednym pomiarem temperatury

Postprzez benia » 13 maja 2009, o 20:41

Witam!

Przeglądam to forum już od dłuższego czasu i jest ono dla mnie pomocne przy obserwacjach. Na razie robię to "amatorsko", bez żadnych kursów.
Do tej pory nie miałam problemów z pomiarami temperatury. Robię to w godzinach 6.20 - 7.00.

Wczoraj miałam 36.63. (wszelkie znaki wskazują na pierwszą wyższą)
Dzisiaj obudziłam się i odruchowo zmierzyłam temperaturę, było 36.25. Zorientowałam się jednak, że jest dopiero godzina 4.30 :D
Zasnęłam, znowu obudziłam się o 6.00 i wtedy było już 36.60.
Potem zasnęłam, obudziłam się o 6.30 i wtedy znowu pomiar tak z ciekawości - 36.40.

No i teraz nie wiem, który pomiar uznać za wiarygodny. Sądzę, że ten drugi, o 6.00 . Jest w miarę zbliżony do stałej godziny, po dość długim śnie. Trzeci byłby chyba zakłócony, skoro po dwóch pobudkach? W ogóle czy takie nocne przebudzenie można uznać za zakłócenie?


Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania :)
benia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 maja 2009, o 20:29

Postprzez kaja_denisek » 14 maja 2009, o 09:21

hej,

ja też potraktowałabym pomiar o 6:30 jako zakłócony, a własciwy pomiar wzięła z godz. 6:00. W sumie między 6 a 6:30 to tylko drzemałaś i organizm tez to inaczej odczuwa, stąd może niższa temp. Tak mi się wydaje, ale ekspertem nei jestem ;)
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron