Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 02:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prosze o pomoc w inter. pierwszego cyklu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

prosze o pomoc w inter. pierwszego cyklu

Postprzez katarzynka » 11 maja 2009, o 16:35

witajcie znow:)
moj pierwszy obserwowany cykl jest dla mnie na tyle jeszcze niepewny, ze chcialabym sie was poradzic. jestem w 19 dc. ponizej "wykres"
1-5 okres
6. 6,35 sucho, małe pozostałości @
7. 6,2 w sumie cały dzień odczucie sucho, ale już pojawił się śluz N i Ż
8. 6,25 podobnie odczucie suchości, ale pojawia się śluz L i B
9. 6,2 -//-
10. 6,15 -//-
11. 6,35 (temp. mierzona o 6:45) odczucie sucho, ale też śluz B i pierwszy raz R w malej ilości
12. 6,2 L bialy, żólty, R bialy do 3 cm w malej raczej ilosci
13. 6,2 L bialy, R bialy do 3 cm, podobnie niedużo
14. 6,1 L bialy, odczucie mokro, R bialy i zoltawy do 3 cm, nie za dużo
15. 6,2 L bialy, R dosyć (++) do 8 cm
16. 6,2 L bialy niedużo, odczucie mokro
17. 6,45 (temp. mierzona o 6:54) L bialy
18. 6,3 L bialy i N
19. 6,5 /do 16:30 tylko L bialy/

zabralam sie dzis za interpretowanie przejscia do III fazy i wyznaczylam tak:
szczyt 16 dc.
niższy poziom 36,35 (11 dc.), wyższy: 36,55 dc.
pominelam temp. z 18 dc. bo jest ponizej poziomu nizszego, wiec dzis (19 dc.) zakreslilam drugie koleczko wyzszych temp. - z tego wynikaloby, ze jutro powinnam osiagnac te 36,53 i jutro wieczorem bezwzgledna nieplodnosc. czy na razie dobrze mysle?
mam watpliwosci co do tych dwoch temp (11 i 17 dc.), ktore zmierzylam troche pozniej - wydaje mi sie, ze nie sa zaklocone az tak, zeby ich nie brac pod uwage. ale jesli jest inaczej - to jak mam wyznaczac poziomy?
i jeszcze jedno - co moze wszystko zmienic - wczoraj tj. 18 dc. caly dzien mialam L bialy i troche N, w takiej ilosci, ze zauwazalam tylko w toalecie. ale podczas mycia ok. 24 zauwazylam odrobine, ale doslownie odrobine sluzu rozciagliwego, tzn. calkiem bialego ale nie takiego jak ten lepki, hm ciezko mi okreslic, tak jakby jakas pozostalosc. wydaje mi sie, ze jesli jutro temp bedzie wysoka, to nie musze brac tej odrobiny pod uwage. dodam, ze nie przypominalo to mojego sluzu R ani bj... taki glut maly za przeproszeniem :)
przepraszam za przydlugiego maila, ale cholernie dokladna chcialabym byc :)
pzdr!
katarzynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 22:40

Postprzez katarzynka » 11 maja 2009, o 16:36

nie dopisalam, ze oczywiscie temp. zawsze mierze o 6:00 :-)
katarzynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 22:40

Postprzez katarzynka » 12 maja 2009, o 09:49

no prosze prosze pomozcie...!

dodam jeszcze obserwacje z wczoraj i dzisiejsza temp.

19. 6,5 L bialy, i podobna sytuacja podczas mycia
20. 6,61 na razie sucho

kurcze mysle, ze dobrze to zinterpretowalam bo temp potwierdza ze byla owulacja, a te dwa razy z z 18 i 19 dc. musialam chyba zle okreslic sluz w czasie mycia.
katarzynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 22:40

Postprzez Pani Kleks » 13 maja 2009, o 09:33

widze, ze nikt sie nie pokwapil to sprobuje ja :)

co do dnia szczytu sluzu, to ja bym wyznaczyla 15 dc, bo wg. metody z podrecznika LMM jest to "ostatni dzien wystepowania bardziej plodnego typu sluzu przed rozpoczeciem wysychania"

co do pory pomiaru , to nie jestem pewna, ale odchylenie do 30 min. jest tolerowane, jesli jest wiecej to chyba temp. moze byc uznana za zaklocona...ale nie jestem pewna...ale jesli by tak bylo i uznac by dzien 11 i 17 za zaklocone, to ja bym wyznaczyla poziom nizszy na 36,2, a wzrost od 19dc, wiec teoretycznie 21 dc wieczorem zaczynalaby sie IIIcia faza... moja interpretacja jest troche ostrozniejsza niz twoja, ale skoro to 1szy cykl, to lepiej zachowac ostroznosci jesli na razie nie planujecie potomstwa:)

a co do tych "resztek" sluzu, to ja bym sie tym nie przejmowala, widac wyraznie, ze 15 dc byl ostatnim dniem sluzu dobrej jakosci, wiec szczytem...
Pani Kleks
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 12 stycznia 2009, o 15:32

Postprzez Fruzia » 13 maja 2009, o 09:43

Jakieś nieznane dla mnie oznaczenia śluzu, inna metoda widać, więc się za bardzo nie wypowiem. Tylko tyle, że bym dzień szczytu wyznaczyła na 16 dc ze względu na odczucie "mokro".
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez katarzynka » 13 maja 2009, o 10:08

dziekuje za odpowiedzi :) tez mi sie wydaje ze 16 ze wzgledu na mokro, bo jest to jeden z objawow plodnosci. dzis mam 21 dc. i temp 36,6, wiec juz sie raczej upewnilam, ze jest III faza, ale jesli ktos moglby jeszcze bardziej mnie upewnic to bardzo prosze:)
katarzynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 22:40

Postprzez kaja_denisek » 13 maja 2009, o 11:25

zgadzam się z Fruzią
Dla mnie odczucie "mokro" to też objaw płodności, dlatego szczyt w dniu 16
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron